KPP Jarocin

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. Młody, szybki i niebezpieczny

  Uprawnienia do kierowania miał nieco ponad rok. Doświadczenie za kierownicą niewielkie. Jego szaleńcza jazda z prędkością 124 km/h w obszarze zabudowanym została przerwana przez jarocińskich mundurowych. Po niej 19-latek stracił prawo jazdy a na swoje konto kierowcy dopisał aż 10 pkt karnych.

 2. Sprawcy kradzieży w rękach policjantów

  Policjanci Wydziału Kryminalnego z Jarocina zatrzymali 2 osoby, które na przełomie października i listopada dokonały kradzieży części od koparki. Właściciel określił swoje starty na kwotę 6,5 tysięcy złotych. Część mienia została odzyskana. Zatrzymanym grozi nawet do 10 pozbawienia wolności.

 3. OSTROŻNIE Z FAJERWERKAMI

  Nadchodzi Nowy Rok a z nim szczególna noc - Sylwester. Rośnie sprzedaż fajerwerków, rac itp. Warto pamiętać o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z tego typu środkami pirotechnicznymi.

 4. Policjant czy sygnalizacja świetlna? Które sygnały są ważniejsze. VIDEO

  Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu na polskich drogach, szczególnie w okolicach nekropolii, gdzie w znacznie zwiększonej liczbie pojawiają się zarówno zmotoryzowani jak i piesi uczestnicy ruchu drogowego. To czas, gdy w pobliżu tych miejsc pojawiają się policjanci w białych czapkach, białych rękawiczkach i z nieodzownym atrybutem w postaci gwizdka. Policjanci będą mieli w tym dniu za najważniejsze zadanie usprawnić ruch w miejscach, gdzie m.in. będą tworzyć się korki. Tylko czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego wiedzą, które znaki są ważniejsze, na jakie sygnały należy zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

 5. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 6. Święto Policji 2018

  27 lipca 2018 r. w Sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. 40 funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.

 7. Święto Policji 2017

  21 lipca 2017 r. w Sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. 27 funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.

 8. Historia Policji Państwowej w Jarocinie

  „Przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu na powieżonem mi stanowisku pożytek Państwa Polskiego oraz dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma; Władzy zwierzchniej Państwa Polskiego wierności dochować, wszystkich obywateli kraju w równem mając zachowaniu, przepisów prawa strzec pilnie, obowiązki spełniać gorliwie i sumiennie, rozkazy przełożonych wykonywać dokładnie, tajemnicy urzędowej dochować. tak mi Panie Boże dopomóż. ”

 9. Zarzuty dla włamywaczy

  Kryminalni z Jarocina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do kontenera na terenie placu budowy. Sprawcy wykorzystali nieobecność pracowników i zabrali sprzęt budowlany o wartości ponad 12 tys. zł. Śledczy odzyskali skradzione przedmioty, a podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

 10. UWAGA NA FAŁSZYWE I NIEBEZPIECZNE E-MAILE

  Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed oszukańczymi wiadomościami przesyłanymi drogą elektroniczną informującymi o wezwaniu na Policję. Pobranie i otworzenie załączonego pliku może zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem, które może wykradać dane osobowe lub doprowadzić do całkowitego zablokowania komputera. Oszuści żądają okupu za odblokowanie komputera.