KPP Jarocin

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymany poszukiwany listem gończym

  Policjanci z jarocińskiej komendy zatrzymali 54-letniego mieszkańca gminy Jarocin, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna, poszukiwany listem gończym, uchylał się od wyroku przez 9 lat. Dzisiaj zostanie przewieziony do Zakładu Karnego.

 2. Wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

  Mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie i po uderzeniu w samochód ciężarowy nadal usiłował kierować samochodem. Jego bezmyślną podróż przerwał wracający ze służby policjant Zespołu Dyżurnych z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Funkcjonariusz zatrzymał 22-letniego, pijanego kierowcę i powiadomił o zdarzeniu policjantów drogówki. Zatrzymanemu grożą 2 lata więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na na terenie Polski na okres 3 lat.

 3. Policjant czy sygnalizacja świetlna? Które sygnały są ważniejsze. VIDEO

  Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu na polskich drogach, szczególnie w okolicach nekropolii, gdzie w znacznie zwiększonej liczbie pojawiają się zarówno zmotoryzowani jak i piesi uczestnicy ruchu drogowego. To czas, gdy w pobliżu tych miejsc pojawiają się policjanci w białych czapkach, białych rękawiczkach i z nieodzownym atrybutem w postaci gwizdka. Policjanci będą mieli w tym dniu za najważniejsze zadanie usprawnić ruch w miejscach, gdzie m.in. będą tworzyć się korki. Tylko czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego wiedzą, które znaki są ważniejsze, na jakie sygnały należy zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

 4. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo

  22 października rozpocznie się kolejna już edycja ogólnopolskiej kampanii pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W ramach akcji kierowcy będą mogli, w określonych terminach, bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów w wyznaczonych stacjach kontroli pojazdów także na ternie powiatu jarocińskiego.

 6. Święto Policji 2017

  21 lipca 2017 r. w Sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. 27 funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.

 7. Święto Policji 2018

  27 lipca 2018 r. w Sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. 40 funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.

 8. Historia Policji Państwowej w Jarocinie

  „Przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu na powieżonem mi stanowisku pożytek Państwa Polskiego oraz dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma; Władzy zwierzchniej Państwa Polskiego wierności dochować, wszystkich obywateli kraju w równem mając zachowaniu, przepisów prawa strzec pilnie, obowiązki spełniać gorliwie i sumiennie, rozkazy przełożonych wykonywać dokładnie, tajemnicy urzędowej dochować. tak mi Panie Boże dopomóż. ”

 9. Nietrzeźwi sprawcami dwóch kolizji

  Obaj na "podwójnym gazie", jeden z nich także z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wsiedli za kierownicę swoich pojazdów i spowodowali kolizje. Obaj odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

 10. Obchody Święta Policji w Jarocinie