KPP Jarocin

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Sprawcy pobicia zatrzymani, pomógł monitoring

  Do 3 lat pozbawienia wolności przewiduje kodeks karny za przestępstwo pobicia. Taki właśnie zarzut usłyszał 18-letni mieszkaniec Jarocina, który pobił dwie nieletnie osoby. Przestępstwa tego dokonał wspólnie ze swoim młodszym bratem i jego kolegą.

 2. Spowodował wypadek, nie miał uprawnień

  Pięć osób trafiło do szpitala w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Jaraczewo. Opel, którego kierowca wymusił pierwszeństwo zderzył się z samochodem, którym podróżowała czteroosobowa rodzina. Sprawca nie miał uprawnień do kierowania.

 3. Po służbie zatrzymał złodzieja

  Po raz kolejny mundurowi z Jarocina udowodnili, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Na początku października, będąc w czasie wolnym od służby na zakupach, jarociński funkcjonariusz podjął interwencję wobec sprawcy kradzieży. Dzięki niemu amatorka wyrobów wędliniarskich nie wyszła z łupem ze sklepu.

 4. Podróż z promilami zakończona dachowaniem

  Ponad dwa promile, brak uprawnień i wyobraźni. To wystarczyło by podróż 26-letniego mężczyzny zakończyła się dachowaniem i wizytą w komendzie Policji. Wizytą, której efektem będą zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi do 2 lat więzienia.

 5. Złodziej zatrzymany pieniądze odzyskane

  Wykorzystał nieuwagę właścicieli, wszedł do domu i zabrał pieniądze. Dzień później sprawca trafił do policyjnego aresztu, a odzyskane w większości pieniądze do właściciela. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi mu do 5 lat więzienia.

 6. Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo na cmentarzach

  Trwają ogólnopolskie działania „ZNICZ 2017”. Z okazji Święta Zmarłych na drogach dojazdowych do cmentarzy, głównych trasach komunikacyjnych jak i w samych nekropoliach panuje większy ruch. To właśnie na cmentarzach możemy spotkać policyjne patrole, które dbają o bezpieczeństwo osób przychodzących na groby swoich bliskich.

 7. Policjant czy sygnalizacja świetlna? Które sygnały są ważniejsze. VIDEO

  Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu na polskich drogach, szczególnie w okolicach nekropolii, gdzie w znacznie zwiększonej liczbie pojawiają się zarówno zmotoryzowani jak i piesi uczestnicy ruchu drogowego. To czas, gdy w pobliżu tych miejsc pojawiają się policjanci w białych czapkach, białych rękawiczkach i z nieodzownym atrybutem w postaci gwizdka. Policjanci będą mieli w tym dniu za najważniejsze zadanie usprawnić ruch w miejscach, gdzie m.in. będą tworzyć się korki. Tylko czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego wiedzą, które znaki są ważniejsze, na jakie sygnały należy zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

 8. Dwa zarzuty dla nietrzeźwego motorowerzysty

  Nawet na 5 lat może trafić do więzienia 36-latek, który zignorował policyjne sygnały nakazujące zatrzymanie się do kontroli drogowej. Ucieczka przed patrolem to nie jedyne jego przewinienie, uciekał bo jechał na „podwójnym gazie”.

 9. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 10. Święto Policji 2017

  21 lipca 2017 r. w Sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. 27 funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.