KPP Jarocin

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Prawa człowieka

Najczęściej czytane

 1. Trefne papierosy zabezpieczone w sklepie

  6400 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz tytoń zabezpieczyli policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą jarocińskiej komendy. Papierosy do sprzedaży w swoim sklepie w Jarocinie oferował 33-letni mężczyzna. Sprzedawcy grozi grzywna i przepadek mienia.

 2. Patrol Roku 2015

 3. Ujął i przekazał Policji sprawcę usiłowania kradzieży

  Zarzut usiłowania kradzieży usłyszy mężczyzna, który wczoraj, w centrum Jarocina, usiłował okraść starszą osobę. Celu nie osiągnął, gdyż w porę zareagował przejeżdżający w pobliżu mężczyzna. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Kara, jaka mu grozi to nawet 5 lat więzienia.

 4. Byli tak pijani, że nie pamiętali kto kierował

  3,5 promila i 2,7 to zawartość alkoholu w organizmie dwóch mężczyzn, którzy w takim stanie podróżowali autem. Zanim kierowca usłyszał zarzuty, obaj musieli wytrzeźwieć, by sobie przypomnieć, który siedział za kierownicą. Sprawcy przestępstwa grożą 2 lata więzienia, kara finansowa i zakaz kierowania pojazdem mechanicznym na terenie naszego kraju.

 5. Godna pochwały reakcja kierowców

  Błyskawiczna reakcja i obywatelska postawa dwóch kierowców doprowadziły do zatrzymania kompletnie pijanego kierowcy VW Passata. Mieszkaniec Kalisza miał w sobie 1,5 promila alkoholu i w takim stanie jechał drogą ekspresową. Za swój wyczyn może trafić do więzienia na 5 lat.

 6. Policjanci uratowali ludzkie życie

 7. Odpowie za znęcanie się nad psem

  Policjanci przedstawili zarzut 33-letniemu mieszkańcowi gminy Jaraczewo, który znęcał się nad psem. Mężczyzna będąc na spacerze, kręcił „bączki” uwiązanym na smyczy kundelkiem. Właściciel czworonoga może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

 8. Wypadek w Chrzanie

 9. Piesi i rowerzyści pod szczególną ochroną

  Piesi i rowerzyści stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Brak oświetlenia przy drogach, brak poboczy do poruszania się pieszych i rowerzystów po drodze, zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi oraz niewłaściwy sposób korzystania z przejść dla pieszych sprawiają, że w ostatnim czasie dochodzi do wielu wypadków z ich udziałem. Jarocińscy policjanci w trosce o ich bezpieczeństwo przeprowadzili w minionym tygodniu kolejne już działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, podczas których szczególną uwagę zwracali na zachowania kierowców wobec pieszych oraz sprawdzanie czy piesi i kierujący jednośladami nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

 10. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.