KPP Jarocin

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Prawa człowieka

Najczęściej czytane

 1. Areszt i dozór dla sprawców pobicia

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zatrzymali osoby podejrzane o pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło w 29 lipca na jednej z ulic w centrum Jarocina. Zatrzymani usłyszeli już zarzut udziału w pobiciu i za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8. Trzeci agresor, z uwagi na niepełnoletność, usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego. Wobec jednego z podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 2. Z ulicy wprost do aresztu

  Kryminalni z jarocińskiej komendy zatrzymali 33-letniego mieszkańca Jarocina, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna, poszukiwany listem gończym, zanim trafił do aresztu usłyszał jeszcze zarzut posiadania środków odurzających. Na wyrok będzie czekał odbywając poprzednią karę.

 3. Uciekała przed policją bo była pijana

  5 lat pozbawienia wolności to kara, jaka może spotkać kobietę, która zignorowała policyjne sygnały nakazujące zatrzymanie się do kontroli drogowej. Jej ucieczka spowodowana była tym, że uciekinierka kierowała swoim autem mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.

 4. Obchody Święta Policji i 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w Wielkopolsce

  5 sierpnia policjanci Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie obchodzili swoje święto. Była to także okazja do uczczenia 100. rocznicy powołania Policji Państwowej Województwa Poznańskiego W uroczystej zbiórce, która miała charakter kameralny, udział wzięli funkcjonariusze policji oraz przedstawiciele związków zawodowych.

 5. Szukamy świadków zdarzenia

  Policjanci z Jarocina prowadzą czynności w sprawie uszkodzenia ciała do którego doszło 29 lipca br., w Jarocinie na ul. Wojska Polskiego w okolicy Stacji Paliw Amic. Świadków zdarzenia prosimy o kontakt z Policją.

 6. Policjant czy sygnalizacja świetlna? Które sygnały są ważniejsze. VIDEO

  Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu na polskich drogach, szczególnie w okolicach nekropolii, gdzie w znacznie zwiększonej liczbie pojawiają się zarówno zmotoryzowani jak i piesi uczestnicy ruchu drogowego. To czas, gdy w pobliżu tych miejsc pojawiają się policjanci w białych czapkach, białych rękawiczkach i z nieodzownym atrybutem w postaci gwizdka. Policjanci będą mieli w tym dniu za najważniejsze zadanie usprawnić ruch w miejscach, gdzie m.in. będą tworzyć się korki. Tylko czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego wiedzą, które znaki są ważniejsze, na jakie sygnały należy zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

 7. Jedni stracili prawa jazdy za prędkość, ktoś inny za alkohol

  Ona pędziła z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym, jemu licznik wskazywał 122 km/h. Oboje mają zatrzymane prawa jazdy. Jeszcze inny kierowca podwójny gaz zaserwował sobie w alkoholu. Kierował swoim autem mając ponad 2 promile.

 8. Uczniowie z Jarocina laureatami konkursu „Policjanci w służbie historii”

  Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie znalazła się w gronie 9 laureatów IV edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”. W nagrodę uczniowie, których praca została wyróżniona, otrzymają nagrody rzeczowe i finansowe ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej.

 9. Pirat drogowy będzie musiał zdać kolejny egzamin

  Uprawnienia do kierowania miał niespełna rok. Doświadczenie za kierownicą niewielkie. Na koncie kilka wykroczeń, w tym to najpoważniejsze. Szaleńcza jazda z prędkością 150 km/h w obszarze zabudowanym. Po niej 22-latek stracił prawo jazdy. Żeby je odzyskać, będzie musiał zdać kolejny raz egzamin.

 10. KWP – Obowiązek noszenia maseczek w sklepach i komunikacji publicznej

  Policjanci w całej Wielkopolsce od środy ponownie sprawdzają, jak mieszkańcy respektują obowiązek noszenia maseczek w sklepach i w komunikacji publicznej. Jest to związane ze wzrostem liczby zachorowań w całym kraju. Policjanci będą także kontaktować się z administratorami obiektów handlowych oraz przedstawicielami firm transportowych. Będą przypominać o konieczności zachowania dystansu społecznego i innych zasad bezpieczeństwa.