Charytatywny Turniej Siatkówki dla Zakątka Weteranów - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Charytatywny Turniej Siatkówki dla Zakątka Weteranów

Data publikacji 16.09.2019

W sobotę, w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, miał miejsce Charytatywny Turniej Siatkówki, w którym udział wzięło dwadzieścia drużyn. Turniej wygrali policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego. Celem turnieju była promocja i wsparcie Stowarzyszenia „Zakątek Weteranów”.

Inicjatywa turnieju powstała podczas odwiedzin asp. Agnieszki Zaworskiej w Zakątku Weteranów – domu spokojnej starości dla emerytowanych mundurowych zwierząt w Gierłatowie koło Wrześni. To tam przebywa między innymi Hera – labradorka, który podczas służby bardzo często bywała w Jarocinie wspomagając miejscowych funkcjonariuszy w wyszukiwaniu narkotyków, między innymi podczas koncertów na Jarocin Festiwal.

Stowarzyszenie „Zakątek Weteranów” zostało powołane do życia przez siedmiu członków
założycieli czynnych i byłych funkcjonariuszy wielkopolskiej Policji. Mając na uwadze, że w służbach mundurowych obok funkcjonariuszy służbę pełnią też psy i konie, Stowarzyszenie wyszło z inicjatywą otwarcia schroniska – domu „Zakątka Weteranów” dla zwierząt kończących pracę w służbach mundurowych. To właśnie tu pod opieką przewodników psów, jeźdźców koni i wolontariuszy godnie przejdą w stan spoczynku. W ten sposób członkowie Stowarzyszenia chcą podziękować czworonogom za bezinteresowne poświęcenie i oddaną służbę.

W turnieju, zorganizowanym przez NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego ZT w Jarocinie, w wzięło udział dwadzieścia (z 22 zgłoszonych) drużyn. W rozgrywkach udział wzięły zarówno zespoły wystawione przez służby mundurowe takie jak policja, wojsko czy straż pożarna, jak i zespoły stworzone przez mieszkańców powiatu jarocińskiego i gostyńskiego oraz uczniów miejscowej szkoły. Imprezę honorowym patronatem objął Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie. Wstęp na turniej był bezpłatny. Na trybunach hali sportowej pojawili się mieszkańcy Jarocina, rodziny i znajomi biorących udział w rozgrywkach.

Przed turniejem i w trakcie jego rozgrywania uczniowie klas mundurowych w ZSP nr 2 w Jarocinie oraz członkowie Stowarzyszenia ‘Zakątek Weteranów” prowadzili zbiórkę pieniędzy, karmy oraz zabawek i wyposażenia dla zwierząt – podopiecznych Stowarzyszenia.


 

Turniej wygrali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.. którzy odebrali puchar z rąk Sławomira Walkowiaka, jednego z założycieli Zakątka. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna z Parzewa, której puchar wręczył wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego Dariusz Żak. Puchar za miejsce trzecie, z rąk przewodniczącego jarocińskich związkowców Tomasza Woelke odebrali zawodnicy 16 Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk.

Specjalny, ufundowany przez Stowarzyszenie „Zakątek Weteranów”, puchar – za najwyższe wsparcie dla Zakątka, trafił do zespołu K-9 Unit Poznań, w którego skład weszli przewodnicy psów służbowych.

Dziękujemy zespołom za zaangażowanie, zabawę i super atmosferę oraz wielkie serca dla naszych futerkowych partnerów.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 

A co do mundurowych zwierząt. Są z nami w służbie od 100 lat.

Od samego powstania Policji służbę mundurowych wspierały zwierzęta. Psy i konie. Na przykład, w 1922 roku jarocińscy stróże prawa posiadali 7 koni. Po dwa na posterunkach w Jaraczewie i Żerkowie, trzy w Jarocinie. Na posterunku w Jarocinie służbę pełniły wałachy o imionach: Ajaks – kasztan, Bismark – kary, Berek – kary. Na posterunku jaraczewskim policjanci posiadali do dyspozycji dwie klacze: gniadą Sabę i gniadą Helenę. W Żerkowie policyjne konie to: dwa kasztany: Merkur i Jakób. Przewodnikami psów byli natomiast policjanci z posterunku w Pleszewie (podlegającego jarocińskiej komendzie). Najbardziej znanym w ówczesnych czasach był Wilczek, który niejednego złodziejaszka wytropił.

 

 

 

 • Turniej siatkówki#1
  Turniej siatkówki#1
 • Turniej siatkówki#2
  Turniej siatkówki#2
 • Turniej siatkówki#2
  Turniej siatkówki#2
 • Turniej siatkówki#2
  Turniej siatkówki#2
 • Turniej siatkówki#2
  Turniej siatkówki#2
 • Turniej siatkówki#2
  Turniej siatkówki#2
 • Turniej siatkówki#2
  Turniej siatkówki#2
 • Turniej siatkówki#2
  Turniej siatkówki#2
 • Turniej siatkówki#2
  Turniej siatkówki#2
 • Turniej siatkówki#2
  Turniej siatkówki#2
 • Turniej siatkówki#2
  Turniej siatkówki#2
 • Turniej siatkówki#2
  Turniej siatkówki#2
 • Turniej siatkówki#2
  Turniej siatkówki#2