Ukradł auto, po pościgu został zatrzymany przez Policję - Video - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł auto, po pościgu został zatrzymany przez Policję - Video

Data publikacji 12.03.2018

Policjanci z Jarocina zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy po pościgu, chwilę po tym jak nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Zatrzymanie sprawcy kradzieży samochodu marki Ford Edge miało miejsce 6 marca br. ok godz. 13.00. Policjant ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej samochód osobowy na niemieckich nr rejestracyjnych w związku z przekroczeniem przez kierującego nim dozwolonej prędkości.

     Jak się okazało, kierujący pojazdem nie miał najmniejszej ochoty na spotkanie z mundurowymi, na widok których gwałtownie przyspieszył. Policjant natychmiast podjął pościg za uciekającym kierowcą, który oddalał się krajową 12 w kierunku Jarocina. Mężczyzna jednak nie zapanował nad pojazdem i na łuku drogi w miejscowości Jaraczewo uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowca wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo. W wyniku podjętego pościgu został on zatrzymany przez kryminalnych i dzielnicowych.

   W trakcie oględzin rozbitego samochodu okazało się, że ford widnieje w systemach policyjnych jako skradziony dzień wcześniej na terenie Niemiec. Zatrzymany mężczyzna to 22-letni mieszkaniec Jeleniej Góry.

    Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży samochodu poprzez włamanie. Za to przestępstwo 22-latek może trafić do więzienia nawet na 15 lat ponieważ przestępstwa kradzieży z włamaniem dopuścił się w warunkach recydywy. Mężczyzna będzie także odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.

     Sąd w Jarocinie, na wniosek policji i prokuratury, zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.92 MB)