Policyjne działania PASY - Porady - KPP Jarocin

Policyjne działania PASY

policja_rd

 

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, na drogach całego powiatu przeprowadzili wczoraj działania prewencyjno – kontrolne o nazwie PASY.

     Działania pasy mają na celu ukształtowanie właściwych postaw wśród podróżujących samochodami. Mundurowi podczas działań sprawdzali, czy kierowcy oraz pasażerowie stosują do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Policjanci zwracali również uwagę na sposób przewożenia dzieci i stosowania urządzeń przeznaczonych do tego celu.

    Stosowanie się do przepisów ruchu drogowego to przede wszystkim bezpieczeństwo podróżujących. Należy pamiętać, że  łamanie przepisów to także obciążenie dla domowego budżetu. Mandat za nie stosowanie się do obowiązku jazdy w pasach przez kierującego pojazdem wynosi bowiem 100 zł i 2 punkty karne.

     Jeżeli bez zapiętych pasów jedzie pasażer, wówczas karę za przewożenie osób bez pasów ponosi zarówno kierujący jak i pasażer. Mandat w takiej sytuacji wynosi także 100 zł. 

       Podczas działań stróże prawa stwierdzili ogółem 55 przypadków naruszenia prawa, w tym 39 dotyczące nie korzystania z pasów przez kierujących. Mundurowi ujawnili także 1 przypadek nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach.