Podsumowanie akcji Znicz 2015 - Porady - KPP Jarocin

Podsumowanie akcji Znicz 2015

kopia_znicz

 

     Trwającą cztery dni akcję „Znicz” na drogach powiatu jarocińskiego można uznać za bezpieczną. Nie doszło do żadnego wypadku a w wyniku kolizji, które odnotowali policjanci, nie było osób rannych.

 

    Policjanci rozpoczęli akcję "Znicz" w Jarocinie w piątek 30 października. W czasie 4 dni akcji na terenie całego powiatu dbali o bezpieczeństwo osób wybierających się na cmentarze. Funkcjonariusze zapewniali bezpieczeństwo na drogach ale także w miejscach wokół cmentarzy i na nich samych.

    Od 30 października do 2 listopada na jarocińskich drogach nie doszło do wypadków drogowych.  Nie obyło się bez kolizji, ale na szczęście osoby biorące w nich udział, nie doznały uszczerbku na zdrowiu.


     Policjanci uczestniczący w akcji "Znicz" starając się zapewnić bezpieczeństwo na drogach kontrolowali, czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością. Sprawdzali również stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierujących. Niestety okazało się, że 2 kierowców prowadziło auta w stanie nietrzeźwości, a jeden w stanie po spożyciu alkoholu.

     Akcja "Znicz" zakończyła się w poniedziałek. Brało w niej udział ponad 100 policjantów z Komendy powiatowej Policji w Jarocinie.

 

znicz