Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym - Porady - KPP Jarocin

Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym

kopia_s6

 

     W ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” w miniony piątek na drogach powiatu jarocińskiego działania przeprowadziły  policyjne patrole wraz z wolontariuszami PZU. Wolontariusze rozdawali zapachowe serduszka, które mają przypominać kierowcom o dbałości o bezpieczeństwo pieszych.


 

    Komenda Główna Policji wraz z Fundacją PZU S.A. podjęły decyzję o kontynuacji kampanii edukacyjnej „STOP Wariatom Drogowym”. W poprzedniej edycji kampania ukierunkowana była na bezpieczną jazdę, z prędkością zgodną z obowiązującymi przepisami drogowymi. Tegoroczna edycja ukierunkowana będzie na niechronionych uczestników ruchu drogowego.


    Wspólne z wolontariuszami PZU policyjne patrole inaugurację akcji na terenie powiatu jarocińskiego przeprowadziły w miniony piątek, przed świątecznym weekendem. Zadaniem wolontariuszy było zachęcenie kierowców do bezpiecznej jazdy i zwracania szczególnej uwagi na pieszych. Przypominać kierowcą o tym mają niebieskie zapachowe serduszka, które należy umieścić w samochodzie.

   Gdy wolontariusze wręczali kierującym edukacyjne gadżety, policjanci przypominali, że każdy z nas wcześniej czy później też będzie niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Że tak jak będąc pieszym chcemy, by kierowcy respektowali nasze prawa, tak wtedy gdy usiądziemy za kierownicą, myślenie nie powinno się zmieniać i powinniśmy pamiętać, że my czy też ktoś z naszych bliskich może przez nieuwagę kierowcy stać się ofiarą wypadku drogowego.

    Celem tegorocznej kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” jest zwrócenie uwagi, że zarówno kierowca, jak i pieszy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze. Wzajemne zrozumienie i przestrzeganie zasad, może znacząco wpłynąć na jego poprawę.

 

s3
s1
s2
s4
s6
s5