Odblaski dla małych i dużych - Z Pyrkiem bezpieczniej - KPP Jarocin

Z Pyrkiem bezpieczniej

Odblaski dla małych i dużych

Do noszenia elementów odblaskowych można zachęcać na wiele sposobów. Tym razem policjanci z Jarocina, wspólnie z sierżantem Pyrkiem , maskotką wielkopolskiej Policji, przekonywali do zadbania o własne bezpieczeństwo dzieci i dorosłych podczas wypoczynku jak i podczas codziennych obowiązków.

W poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie wybrali się w teren, by wręczyć dzieciom i dorosłym elementy odblaskowe. Działania pod hasłem „Bądź widoczny – bądź bezpieczny”, przeprowadzone wspólnie z sierżantem Pyrkiem, miały na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, poprzez zwiększenie ich widoczności. Rowerzyści otrzymali od mundurowych kamizelki odblaskowe, piesi specjalne opaski, które dla swoich mieszkańców ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Spotkania, które odbyły się między innymi nad zalewem w Roszkowie, były doskonałą okazją do krótkiej rozmowy o poprawie naszego bezpieczeństwa. Mundurowi przypomnieli dzieciom i wszystkim dorosłym, że noszenie elementów odblaskowych jest nie tylko obowiązkiem, ale też zwiększeniem ich bezpieczeństwa, co znacznie zmniejsza ryzyko stania się uczestnikiem zdarzenia drogowego. Policjanci namawiali do korzystania z odblasków nie tylko w terenie niezabudowanym, ale także w miejscach, gdzie są chodniki i oświetlenie, ponieważ deszczowa i mglista aura nawet w takich miejscach niesie ryzyko, że możemy pozostać niezauważeni przez kierowców.

Podczas rozmowy z rowerzystami funkcjonariusze namawiali właścicieli jednośladów, by mimo iż nie maja oni obowiązku posiadania elementów odblaskowych, także z nich korzystali. Jest to bardzo przydatne w sytuacjach nieplanowanych a mogących przydarzyć się w każdym momencie, jak np. awaria oświetlenia przy rowerze. Wówczas, prowadząc taki pojazd, nadal jesteśmy widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.