Turniej Klas policyjnych Województwa Wielkopolskie

VII TURNIEJ KLAS POLICYJNYCH IM. ASP. JANA KUBIAKA ROZSTRZYGNIĘTY

Do historii przeszedł już VII Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej, który był hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów, odbywał się pod Patronatem Honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Turniej miał nie tylko charakter sportowej rywalizacji. Był przede wszystkim wyrazem pamięci o funkcjonariuszach Policji Państwowych, więźniach Ostaszkowa, pomordowanych w 1940 r. Pamięć o nich uczcili zaproszeni goście, policjanci oraz uczniowie klas policyjnych - uczestnicy Turnieju.

Turniej został objęty Honorowy Patronatem przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąkę oraz Starostę Jarocińskiego Panią Lidię Czechak.

Patronat medialny: "Gazeta Jarocińska"

Zmagania zawodników odbywały się na terenach sportowych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie.

45 zawodniczek i zawodników z 15 szkół rywalizowało w czterech konkurencjach: strzelaniu, rzucie granatem, pierwszej pomocy oraz na torze sprawnościowym.

Dekoracja najlepszych uczestników Turnieju poprzedzona została "Apelem Pamięci" i złożeniem symbolicznej wiązanki pod Dębem Pamięci, który posadzony został ku czci asp. Jana Kubiaka.

Końcowa rywalizacja turnieju przedstawiała się następująco:

I. Edukacja Lubasz

II. Zespół Szkół Mechanicznych w Poznaniu

III. Zespół Szkół nr 2 w Swarzędzu

Puchary,medale, dyplomy oraz nagrody wręczyli: mł. insp. Andrzej Boruta - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jarocinie, Katarzyna Szymkowiak wicestarosta powiatu jarocińskiego, Witold Bierła dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie oraz kom. Piotr Garstka z KWP w Poznaniu.

Organizatorzy turnieju wyróżnili także zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów w klasyfikacji indywidualnej.

W kategorii pań były to:

1. Julia Rusinek - Edukacja Lubasz

2. Kinga Jasińska - Zespół Szkół nr 2 w Swarzędzu

3. Roksana Kapturska - Zespół Szkół Mechanicznych w Poznaniu

W kategorii mężczyzn najlepszymi zawodnikami byli:

1. Jakub Nowak - Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wlkp.

2. Wiktor Dobek - Zespół Szkół Mechanicznych w Poznaniu

3. Rafał Nowak - III Liceum Ogólnokształcące w Lesznie

Kolejną nagrodzona konkurencją były miejsca I w kategorii strzeleckiej. Wśród kobiet największą ilość punktów wystrzelała Nikola Podylska z Zespołu Szkół RCKU w Kościelcu, a wśród panów – Bartosz Kaźmierczak z ZSP nr 2 w Jarocinie.

Organizatorzy wyróżnili także najlepszych zawodników na policyjnym torze przeszkód. Tutaj największą ilość punktów zdobyli: Roksana Kapturska z Zespołu Szkół Mechanicznych w Poznaniu i Jakub Durkiewicz z Edukacji Lubasz.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!!

Puchary i medale ufundował Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. Nagrody dla wszystkich zawodników oraz ich opiekunów ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Już dzisiaj zapraszamy na VIII edycję turnieju i mamy nadzieję, że odbędzie się on ponownie w formule dwudniowej, z ogniskiem i nocnymi manewrami.