Zatrzymany poszukiwany listem gończym - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Zatrzymany poszukiwany listem gończym

Data publikacji 25.09.2020

Policjanci z jarocińskiej komendy zatrzymali 54-letniego mieszkańca gminy Jarocin, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna, poszukiwany listem gończym, uchylał się od wyroku przez 9 lat. Dzisiaj zostanie przewieziony do Zakładu Karnego.

Poszukiwany mężczyzna w 2011 roku został skazany na karę pozbawienia wolności. Pomimo orzeczonej kary, sprawca nie stawił się do aresztu. Do minionego czwartku 54-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniając miejsce swojego pobytu. Jak wynika z policyjnych ustaleń, większość tego czasu spędził za granicą.

Gdy mężczyzna był przekonany, że sprawiedliwość już go nie dosięgnie, na jego drodze stanęli policjanci. Wczoraj popołudniu funkcjonariusze patrolując wyznaczony rejon zauważyli stojącego w pobliżu ulicy mężczyznę przypominającego wyglądem osobę poszukiwaną.

Podczas sprawdzenia danych osobowych w systemach informatycznych policji okazało się, że za 54-latkiem Prokuratura w Jarocinie wystawiła List Gończy. Mężczyzna został więc zatrzymany i przewieziony do komendy. Jeszcze dzisiaj trafi do Zakładu Karnego, w którym odbędzie zasądzony mu wyrok pozbawienia wolności. Do Polski wrócił zaledwie dwa dni wcześniej.