Bieganie kontra zażywanie - „Dopalacze kradną życie” - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bieganie kontra zażywanie - „Dopalacze kradną życie”

Data publikacji 09.09.2019

Pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki odbył się V półmaraton Rock Run Jarocin 2019. W tym roku przedsięwzięcie to również odbyło się pod hasłem „STOP DOPALACZOM” . Na starcie biegów zorganizowanych przez Stowarzyszenie RockRun Jarocin stanęło ponad 350 osób, w tym policjanci z kilku jednostek garnizonu wielkopolskiego.

8 września br. odbyła się V już edycja półmaratonu Rock Run Jarocin, który tak jak w poprzednich edycjach, został zorganizowany pod hasłem „Stop dopalaczom”. Patronat honorowy nad tym sportowo-edukacyjnym przedsięwzięciem objął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka.

Sportowa impreza miała zachęcić nie tylko do aktywnego stylu życia, zdrowej rywalizacji, ale także promować życie wolne od uzależnień, bez dopalaczy i narkotyków, których zażywanie bardzo często prowadzi do śmierci, oraz bez alkoholu, który w wielu przypadkach prowadzi do tego, że to właśnie ten trunek rządzi życiem ludzi. Każdy zawodnik otrzymał od organizatorów koszulkę biegową z nadrukiem „Dopalacze kradną życie”. Takie samo hasło wraz z wizerunkiem pękniętego serca zostało umieszczone na każdym plastronie z numerem zawodnika.

Do aktywnego i zdrowego stylu życia, bez dopalaczy i uzależnień, oraz rywalizacji na zasadach fair play zachęcała uczestników biegu także maskotka wielkopolskiej policji sierżant Pyrek, który tradycyjnie już, razem z wszystkimi zawodnikami wystartował w biegu.

Dokładnie o godzinie 12:30 z linii startu wyruszyło ponad 350 zawodniczek i zawodników, którzy mieli do pokonania jedną z dwóch tras: półmaratonu lub 10 kilometrową. Biegacze rywalizowali ze sobą w różnych kategoriach m.in.: wiekowych czy  mundurowych. Na każdego zawodnika czekał na mecie także pamiątkowy medal oraz poczęstunek.

W biegach udział wzięło kilkudziesięciu przedstawicieli służb mundurowych różnych formacji w tym policjantów z Wielkopolski. Pierwszy na mecie półmaratonu w kategorii służb mundurowych zameldował się mł. asp. Kacper Andrzejczak reprezentujący jarocińską policję. Zawodnik ten w kategorii ogólnej zajął 6 miejsce. Kacper Andrzejczak odebrał w tym dniu jeszcze dwa inne puchary: za zajęcie 1 miejsca w kat reprezentant Jarocina i za 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

W tym roku po raz drugi organizatorzy zorganizowali także biegi dla dzieci. W czasie gdy dorośli zmagali się z biegiem ulicznym, maluchy rywalizowały ze sobą na bieżni stadionu. W tych biegach zwycięzcami byli wszyscy mali zawodnicy, których dopingował sierżant Pyrek. Po ukończonym biegu każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. Takie biegi to dla dzieci nie tylko zabawa ale także zachęta do sportowego trybu życia ponieważ to właśnie sport powoduje, że ludzie lepiej radzą sobie ze stresem a dzięki temu rzadziej sięgają po używki.

Podczas gdy zawodnicy pokonywali kolejne kilometry, policjanci prowadzili akcję edukacyjno-profilaktyczną. Funkcjonariusze rozpowszechniali między innymi  materiały profilaktyczne w temacie przeciwdziałania dopalaczom i narkotykom.

Organizatorzy gratulują zwycięzcom, dziękują wszystkim uczestnikom za piękną, sportową rywalizację i wyrażają nadzieję na spotkanie na kolejnym Rock Run w przyszłym roku!

 

 • RockRun#1
  RockRun#1
 • RockRun#2
  RockRun#2
 • RockRun#3
  RockRun#3
 • RockRun#4
  RockRun#4
 • RockRun#4
  RockRun#4
 • RockRun#4
  RockRun#4
 • RockRun#4
  RockRun#4
 • RockRun#4
  RockRun#4
 • RockRun#4
  RockRun#4
 • RockRun#4
  RockRun#4
 • RockRun#4
  RockRun#4
 • RockRun#4
  RockRun#4
 • RockRun#4
  RockRun#4
 • RockRun#4
  RockRun#4
 • RockRun#4
  RockRun#4