Amator cudzych pieniędzy i alkoholu zatrzymany - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Amator cudzych pieniędzy i alkoholu zatrzymany

Data publikacji 24.09.2018

W ciągu zaledwie kilku godzin policjanci z Jarocina zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież dużej sumy pieniędzy, biżuterii oraz alkoholu. Śledczy wytypowali sprawcę kradzieży na podstawie zapisu monitoringu. To 47-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego. Pieniądze zabrał z wnętrza torby pozostawionej przez pokrzywdzonego w jednym z pokoi hotelowych. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

W minioną sobotę jarocińska Policja została powiadomiona przez mężczyznę o kradzieży jego portfela wraz z zawartością dokumentów oraz pieniędzy w kwocie ok. 17 tys. Łupem rabusia miała paść także biżuteria należąca do żony pokrzywdzonego. Kradzieży dokonano w jednym z miejscowych hoteli, kiedy właściciel pozostawił swoje rzeczy w pokoju.

W wytypowaniu sprawcy kradzieży kryminalnym pomógł system monitorujący zainstalowany na terenie obiektu. Na podstawie wizerunku utrwalonego przez jedną z kamer, policjanci ustalili dane mężczyzny oraz numer pokoju przez niego wynajmowanego. Chwilę później zapukali do jego drzwi. Podejrzewany o kradzież mężczyzna nie krył zdziwienia takim obrotem sprawy. 

Podczas przeszukania pokoju przez niego zajmowanego kryminalni znaleźli dużą sumę gotówki, skradziony portfel oraz kilka butelek różnego rodzaju alkoholi, które również zniknęły z pokoju pokrzywdzonego. Jeszcze tego samego dnia śledczy przeszukali miejsce pracy zatrzymanego. Tam, w specjalnie przygotowanym dole, znaleźli przysypane ziemią pozostałe rzeczy należące do zgłaszającego. Wśród nich pieniądze i biżuterię.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Jarocinie. To 47-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego. Zebrany materiał pozwolił na ogłoszenie mu zarzutu kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia. Odzyskane przez policjantów mienie w całości wróci do prawowitego właściciela.