Policyjne warsztaty dla uczniów - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne warsztaty dla uczniów

Data publikacji 15.06.2018

Uczniowie klas II o z przysposobieniem policyjno - prawnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie uczestniczyli w policyjnych warsztatach szkoleniowych w Kiekrzu. Nabyte doświadczenia i wspólnie spędzony czas ma zaowocować w przyszłości świadomymi decyzjami, szczególnie podczas wyboru swojej dalszej drogi po zakończeniu nauki w szkole.

W dniach od 13 do 14 czerwca br. uczniowie klas drugich przysposobieniem policyjno – prawnym  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie uczestniczyli w zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu  warsztatach szkoleniowych w ośrodku nad jeziorem Kierskim.

Przygotowane przez funkcjonariuszy z Poznania zajęcia połączone były z praktyką, aby młodzież mogła nie tylko poznać czym jest służba w Policji, ale także samemu jej doświadczyć. Biorący udział w zajęciach uczniowie mogli poznać różnorodność służby policyjnej, a także sprawdzić się w wykonywaniu zadań o specyfice policyjnej.

W pierwszym dniu uczniowie wzięli udział w wykładach dotyczących problematyki narkotykowej i innych środków prowadzących do uzależnień. W drugiej części zajęcia miały charakter sportowy. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności na specjalnie dla nich przygotowanym torze survivalowym oraz, pod okiem wykwalifikowanego instruktora, uczyli się pracy w zespole podczas wspólnego żeglowania.  

W drugim dniu zajęć kadeci dowiedzieli się, czym jest profilaktyka w Policji i jak duży wpływ ma na zwiększenie bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się wykłady z tematyki cyberprzestępczości, które przeprowadzili specjaliści w tej dziedzinie z KWP w Poznaniu.

Zakończeniem warsztatów była musztra.  Mundurowi z Oddziałów Prewencji Policji KWP w Poznaniu podczas tych zajęć rozwijali i poszerzali umiejętności kadetów w tej dziedzinie. Uczyli młodzież nie tylko maszerować, ale również formować szyki zwarte, wykorzystywane np. podczas zabezpieczania imprez masowych.

Podczas dwudniowych warsztatów był też czas na nocne warty, integrację podczas wspólnego ogniska, czy żeglowania. Wiedza i doświadczenia zdobyte na warsztatach z pewnością zaowocują w dalszej nauce młodzieży oraz będą przydatne w ich codziennym życiu.