Oddali ponad 33 litry krwi - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Oddali ponad 33 litry krwi

Data publikacji 06.03.2018

74 krwiodawców, w tym przedstawiciele służb mundurowych, i ponad 33 litrów zebranej krwi to wynik akcji „spoKREWnieni służbą” przeprowadzonej wczoraj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

We wtorek, 6 marca br., przedstawiciele służb mundurowych, uczniowie szkół średnich w Jarocinie oraz mieszkańcy powiatu jarocińskiego licznie stawili się w auli zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, by oddać krew.  Zbiórka tego bezcennego, ratującego życie płynu odbyła się w ramach, organizowanego przez szkolne koło PCK przy ZSP nr 2, przedsięwzięcia „Oddaj krew z Dwójką”. Do honorowego oddawania krwi przyłączyły się w tym dniu służby mundurowe, które oddają krew chorym i poszkodowanym w wypadkach drogowych w ramach II edycji akcji „spokrewnieni służbą”.

Wśród osób, które oddały krew  byli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, Państwowej Straży Pożarnej oraz strażacy z OSP. Łącznie krew oddało 74 krwiodawców, z czego 23 osoby to przedstawiciele służb mundurowych w tym komendanci: KPP i PSP w Jarocinie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów zbiórki i honorowych dawców udało się zebrać ponad 33 litry krwi, która zasili szpitale i może uratować niejedno ludzkie życie.

Szczególne podziękowania należą się młodzieży, która po raz kolejny pokazała, że można na nią liczyć i  że potrafi solidaryzować się z chorymi  i potrzebującymi. Uczniowie, w tym z klas mundurowych, stanowili w tym dniu najliczniejszą grupę honorowych dawców.