Zarzuty za paserstwo części samochodów - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za paserstwo części samochodów

Data publikacji 28.09.2017

Policjanci z Jarocina zabezpieczyli warte kilkadziesiąt tysięcy złotych części samochodowe. Wstępna analiza wykazała, że mogą one pochodzić z samochodu skradzionego na terenie Poznania. Zatrzymani w tej sprawie zostali dwaj mężczyźni. Podejrzanym o przestępstwo paserstwa grozi do 2 lat więzienia.

25 września br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zabezpieczyli duże ilości różnych części samochodowych, które jak wykazała wstępna analiza, pochodzą  z samochodu skradzionego w sierpniu na terenie Poznania.

    Części zostały znalezione podczas kontroli drogowej samochodu volkswagen T4 w Kotlinie. Wśród zabezpieczonych przez policjantów przedmiotów były m.in. elementy nadwozia, wyposażenia wnętrza, lampy czy pokrywa silnika od samochodu  marki BMW serii 5. Część z odnalezionych przedmiotów pozbawiona była znaków identyfikacyjnych. Wartość odzyskanych przez funkcjonariuszy przedmiotów oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zatrzymany w tej sprawie został na miejscu 44-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Dzień później do policyjnego aresztu trafił drugi podejrzewany o związek z tą sprawą mężczyzna. 38-latek został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania na terenie powiatu pleszewskiego. Podczas przeszukania jego posesji śledczy znaleźli kolejne elementy samochodowe mogące pochodzić z kradzieży.

     Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut paserstwa. Za to przestępstwo grozi im do 2 lat więzienia. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu.