Nietypowy patrol Policji - patrol świętego Krzysztofa - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietypowy patrol Policji - patrol świętego Krzysztofa

Data publikacji 25.07.2017

Wspólny patrol bo policjantów jarocińskiej drogówki i kapelana miejscowych stróżów prawa, prowadził we wtorek rano kontrole drogowe. Powodem był dzień „Bezpiecznego kierowcy”, których patronem jest święty Krzysztof.

Działania pod hasłem „Patrol świętego Krzysztofa”  doskonale wpisały się w akcję profilaktyczną poprzedzającą akcję „Prędkość – zero tolerancji”. Policjanci już od wczesnych godzin porannych  wyruszyli na drogi powiatu jarocińskiego, gdzie kontrolowali zachowania kierowców. W patrolu towarzyszył im kapelan miejscowej Policji.

Mundurowi, wspólnie z księdzem prałatem Dariuszem Matusiakiem, apelowali o rozwagę oraz roztropną i bezpieczną jazdę, nie tylko w dniu ich patrona, ale każdego dnia, niezależnie dokąd jadą. Podczas gdy kapelan udzielał kierowcom porad i ostrzegał przed zagrożeniami występującymi na drogach i w codziennym życiu każdego zmotoryzowanego, policjanci wykonywali swoje codzienne zadania . Sprawdzali stan techniczny pojazdów, czy sposób w jaki przewożeni są pasażerowie jest zgodny z przepisami oraz kontrolowali stan trzeźwości siedzących za kierownicą.

Skontrolowani kierowcy, przed ruszeniem w dalszą podróż, otrzymywali od księdza upominki. Każdy z nich otrzymał breloczek św. Krzysztofa oraz obrazek religijny z wizerunkiem patrona kierowców i skierowaną do niego  modlitwą. Nie obyło się też bez życzeń bezpiecznej podróży i szczęśliwych powrotów do domu.