Czysta szyba - działania jarocińskiej drogówki - Porady - KPP Jarocin

Czysta szyba - działania jarocińskiej drogówki

kopia_cs3

 

     Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach to jedno z podstawowych zadań policjantów ruchu drogowego. O pewne rzeczy, jak chociażby o dobrą widoczność kierowcy muszą zadbać sami. By było to łatwiejsze, policjanci z Jarocina przeprowadzili działania „Czysta szyba”, w trakcie której rozdawali kierowcom skrobaczki.


 

     Zima choć piękna, dla kierowców bywa utrapieniem. Problemy z odpaleniem auta, śliska nawierzchnia i zamarznięte szyby, to tylko niektóre z problemów, z którymi zmotoryzowania borykają się wsiadając do stojącego na parkingu auta.

     Odszronienie szyb jest czasochłonne i niekiedy bardzo trudne. Często kierowcy w pospiechu czyszczą tylko przednią szybę zapominając, jak ważne jest, by także szyby boczne były czyste i pozbawione warstwy szronu. Tylko prawidłowo oczyszczona szyba daje dobrą widoczność i znacznie zwiększa bezpieczeństwo kierującego oraz innych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych.


     Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego a także uświadomienie kierowcom, jakie zagrożenie niesie ze sobą brak dostatecznej widoczności w samochodzie, policjanci Zespołu ruchu Drogowego z jarocińskiej komendy przeprowadzili na terenie powiatu działania pod nazwą „Czysta szyba”. Podczas prowadzonych kontroli drogowych policjanci sprawdzali stan widoczności otoczenia z pojazdów oraz wręczali kierowcom skrobaczki do szyb. Akcja ta  jest efektem współpracy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu, który ufundował skrobaczki samochodowe.

 

cs3
cs4
cs1