Policja apeluje o ostrożność na drogach - Porady - KPP Jarocin

Policja apeluje o ostrożność na drogach

wypadek_tarce_150x

 

     W związku z trudnymi warunkami jakie panują obecnie na drogach, jarocińska Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i ostrożność.

 

 

 

 

     Z uwagi na niskie temperatury i padający marznący deszcz, na drogach i chodnikach zrobiło się ślisko. Taka nawierzchnia jest bardzo niebezpieczna zarówno dla pieszych jak i kierowców. Na oblodzonych chodnikach nie trudno o poślizg, przewrócenie się a to może zakończyć się nie tylko siniakami ale także złamaniami kończyn.

 

    Kierowcy wszystkich pojazdów powinni pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz o zachowaniu bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Chwila nieuwagi, noga zbyt późno zdjęta z gazu i o stłuczkę nie trudno. W takich warunkach kierowcy muszą wykazać się szczególną uwagą bo przed gołoledzią nawet zimowe opony nie zapewnią nam pewności, ze nie wpadniemy w poślizg. Szczególnie niebezpiecznie jest na terenach zalesionych, gdzie lód utrzymuje się znacznie dłużej. Dla kierowców samochodów ciężarowych dużym utrudnieniem przy takiej aurze będą z pewnością wszelkiego rodzaju wzniesienia. Nawet niewielkie mogą stanowić nie lada problem. Jeżeli jest taka możliwość, lepiej wybrać drogę, na której nie będzie trzeba forsować się z wzniesieniami i pagórkami.

    Policja przypomina także zarządcom chodników  oraz właścicielom posesji o obowiązku posypywania ich piaskiem i zapobieganiu oblodzeniem.