Kierowco, sam sprawdź swój bieżnik - Porady - KPP Jarocin

Kierowco, sam sprawdź swój bieżnik

kopia_bieznik2

 

       Policjanci jarocińskiej drogówki przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu prowadzą działania pod nazwą "Kierowco, sam sprawdź swój bieżnik". Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi kierujących pojazdami na właściwy stan techniczny bieżnika opon. Mundurowi tłumaczyli też właścicielom czterech kółek, jak ważne znaczenie dla ich bezpieczeństwa ma prawidłowy bieżnik.


    Działania „Kierowco, sam sprawdź swój bieżnik” jarocińscy policjanci prowadzić będą przez cały listopad. Akcja ta ma na celu uzmysłowienie kierującym, jak ważne jest posiadanie w samochodzie opon z bieżnikiem o prawidłowej wysokości, szczególnie w okresie gdy drogi są mokre czy też leży na nich biały puch. Podczas prowadzonych kontroli drogowych, policjanci sprawdzaj a stan techniczny samochodów w tym głębokość bieżnika specjalnie do tego przeznaczonym urządzeniem. Na zakończenie kontroli każdy  kierowca otrzyma od mundurowych breloczek wyposażony w specjalne urządzenie do wykonania samodzielnej kontroli bieżnika.

     Opony należy wymienić, gdy głębokość rowków bieżnika będzie równa lub mniejsza niż 1,6 mm. Oponę z tak zużytym bieżnikiem należy bezwzględnie wymienić, ponieważ jazda na takim ogumieniu stanowi zagrożenie i jest wykroczeniem. Na tzw. „łysych oponach” o wiele szybciej można wpaść w poślizg i doprowadzić do kolizji lub wypadku drogowego.

   

    Każdy kierowca powinien pamiętać, że bezpieczeństwo podczas jazdy jest najważniejsze i, że sam może o nie zadbać.

 

bieznik1
bieznik
bieznik2