Zgłoś kontrolę autobusu - Porady - KPP Jarocin

Zgłoś kontrolę autobusu

radiowz_150x

 

    Chcesz zgłosić kontrolę autobusu, którym będzie jechało na wakacje twoje dziecko, zrób to kilka dni wcześniej.

 

 

 

    Rodzice, którzy chcą wiedzieć czy ich dziecko będzie podróżowało sprawnym autokarem coraz częściej dzwonią do nas z prośbą o przeprowadzenie kontroli autobusu. Często dochodzi do sytuacji, w których oczekiwanie na patrol policji się wydłuża a wyjazd na wycieczkę ulega opóźnieniu. Rodzi to zarówno stres u dzieci jak i u rodziców. Niestety sytuacje takie są spowodowane tym, że niejednokrotnie funkcjonariusze mają zgłoszenie dwóch lub więcej kontroli w różnych miejscach naszego powiatu. Przemieszczenie się patrolu z jednego miejsca kontroli do następnego zajmuje nawet kilkadziesiąt minut.

   Policja apeluje!

   Z uwagi na taką sytuację, jarocińscy policjanci apelują, by osoby które chcą zgłosić kontrolę autobusu robiły  skontaktowały się wcześniej z Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Jarocinie - kom. Pawłem Sobańskim - tel. (62) 749 82 20; 749 82 21 a w sytuacjach nagłych z oficerem dyżurnym KPP. w Jarocinie - nr tel. (62) 749 82 00. Autokary przed wyruszeniem w podróż powinny dojechać do Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie i na parkingu przy ul. T. Kościuszki 29 zostanie przeprowadzona kontrola pojazdu  oraz sprawdzony zostanie stan trzeźwości kierowcy. Autokary mogą przyjeżdżać pod komendę przed zabraniem dzieci z miejsca zgrupowania.

    Pozwoli to na skrócenie czasu oczekiwania na przeprowadzenie kontroli i zaoszczędzi stresu rodzicom wysyłającym swoje pociechy w długą podróż.