Bezpieczny pieszy - Porady - KPP Jarocin

Bezpieczny pieszy

zss_m

 

          "Bezpieczny pieszy", taki tytuł nosi program realizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

 

      W dniu 27 kwietnia br.  w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyły się zajęcia dla uczniów w ramach programu "Bezpieczny pieszy", którego celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

   Aspirant Aleksander Szczepański z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie przedstawił młodzieży film pt. "Idź tak, abyś doszedł" zrealizowany przez policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, który obrazuje problem zagrożenia pieszych w ruchu drogowym.

    Podczas prelekcji policjant zwrócił obecnym uwagę na fakt lekceważenia przez pieszych zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnie, a co za tym idzie niepotrzebnego narażania się na niebezpieczeństwo stania się ofiarą wypadku drogowego.

         Policjanci współpracujący ze szkołą  od wielu lat zakresie przygotowywania uczniów do egzaminów na kartę rowerową. W 2009 roku aspirant Aleksander Szczepański był obecny na uroczystym przekazaniu autochodzika dzieciom.
 
zss_d