Działania Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie 2019 - Porady - KPP Jarocin

Działania Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie 2019

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju w dniach 24-29 grudnia br. policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania pn. BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE. Policjanci będą dbać o to, by wszyscy szczęśliwie dotarli na święta i mogli je spędzić z najbliższymi.

Czas poprzedzający Święta, a także w dni świąteczne to dla wielu rodzin czas wyjazdów do swoich bliskich. Czasem są to podróże krótkie, czasem kilkusetkilometrowe. Niezależnie od tego, jak długa ma być podróż, najważniejsze jest, żeby była bezpieczna i żeby wszyscy dotarli do celu.

W czasie działań Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie policjanci będą zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Będą również przypominać kierowcom, kontrolując prędkość jazdy, że lepiej spóźnić się kilka minut na wigilię, niż nie dojechać w ogóle i zostawić po sobie puste miejsce przy stole.

Przed wyruszeniem w podróż należy też pamiętać o przygotowaniu swojego samochodu do drogi. W warunkach zimowych trzeba przede wszystkim sprawdzić światła, hamulce, płyny eksploatacyjne i oczywiście założyć zimowe opony.

Ale kierowcy to nie są jedynymi uczestnikami ruchu drogowego, na których będziemy zwracać uwagę. Będziemy też sprawdzać, czy piesi w odpowiedni sposób korzystają z dróg i co najważniejsze przy wczesnym zmroku, czy korzystają z elementów odblaskowych.

Podczas tego świątecznego czasu zadbajmy razem o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Pamiętajmy też, że nie jesteśmy sami na drogach. Przepisowe i kulturalne zachowanie pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji i może w duży sposób przyczynić się do tego, że Święta będą spokojne i bezpieczne.