116km/h w obszarze zabudowanym i zatrzymane prawo jazdy - Bezpieczne drogi - KPP Jarocin

Bezpieczne drogi

116km/h w obszarze zabudowanym i zatrzymane prawo jazdy

116 km/h w terenie zabudowanym - z taką prędkością jechał mieszkaniec gminy Krzykosy na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów przez mężczyznę. Mężczyzna wpadł na pirackiej jeździe podczas prowadzonych przez jarocińskich mundurowych działań „Prędkość”.

Policjanci namierzyli pirata drogowego na szybkiej jeździe dzisiaj kilkanaście minut po godzinie 8.00 na terenie gminy Jaraczewo.

Podczas porannego nadzoru nad ruchem drogowym i w prowadzonych przez miejscowych funkcjonariuszy działań PRĘDKOŚĆ, mundurowi z jarocińskiej drogówki zauważyli samochód marki Jeep, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, który funkcjonariusze wymierzyli w kierunku pędzącego samochodu wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 116 km/h.

Pomiar został przeprowadzony na drodze powiatowej, w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym 41-letni mieszkaniec powiatu średzkiego przekroczył ją o 66 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący samochodem mężczyzna, został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Zostaną mu też zatrzymane uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Nadmierna prędkość to najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych. Zdarzeń tych najbardziej tragicznych, w których kierowcy, pasażerowie i osoby postronne (piesi, rowerzyści) tracą życie. Nadmierna prędkość jest przyczyną tragedii jednostek i całych rodzin. Dlatego każdego dnia zwracamy się z apelem do kierowców! Wstań wcześniej! Spóźnij się 5 minut! Zdejmij nogę z gazu! Żyj i pozwól żyć innym!!!