Prędkość – ZERO TOLERANCJI - Ruch Drogowy - KPP Jarocin

Ruch Drogowy

Prędkość – ZERO TOLERANCJI

W dniu 8 lipca br. odbędzie się kolejna edycja działań kontrolno- prewencyjnych w ramach akcji „ Prędkość – ZERO TOLERANCJI” Policjanci z jarocińskiej drogówki oraz całego województwa wielkopolskiego będą nieugięci wobec osób łamiących przepisy prawa ruchu drogowego.

Na wielkopolskich drogach wciąż dochodzi do wielu kolizji oraz wypadków, często ze skutkiem śmiertelnym. W związku z tym, należy koniecznie powtarzać działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na naszych drogach. Dlatego tez policjanci będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet najmniejsze przekraczanie przepisów w tym zakresie. Pamiętajmy że czym większa prędkość tym dłuższa droga hamowania, która również ma znaczenie zwłaszcza w przypadku kiedy musimy się nagle zatrzymać.

Policja apeluje, aby przestrzegać ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, a także zachować szczególną ostrożność na drogach, dostosowując prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych.

Pamiętajmy również, że w obowiązującej Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym kierujący pojazdami, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h będą mieli zatrzymane obligatoryjnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy, zostaną ukarani mandatem karnym w wysokości 500zł lub zostanie skierowany wniosek do Sądu o ukaranie w związku z popełnionym wykroczeniem.