Uczyli bezpiecznych zachowań nad wodą - "Razem Bezpieczniej" - KPP Jarocin

"Razem Bezpieczniej"

Uczyli bezpiecznych zachowań nad wodą

Ratownicy wodni, strażacy i policjanci uczyli młodzież i dorosłych bezpiecznych zachowań nad wodą. Działania, które przeprowadzone zostały w miniony piątek na terenie basenów w Żerkowie, cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Niestety co roku woda zbiera śmiertelne żniwo wśród osób kąpiących się i wypoczywających w okolicach zbiorników wodnych. Niewiedza, przekonanie o własnej nieomylności, brak rozwagi i alkohol to najczęstsze przyczyny utonięć. Do tego dochodzi brak nadzoru nad dziećmi, które pozostawione same w wodzie toną niezauważone.

By nie dochodziło do takich tragedii, ratownicy wodni, strażacy i policjanci przeprowadzili specjalne edukacyjne działania na terenie basenów w Żerkowie. Podczas działań edukowano osoby korzystające z basenu, z zakresu bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Prowadzący spotkanie informowali uczestników działań, jakich zasad należy przestrzegać podczas kąpieli i czego absolutnie robić nie wolno – np. skoki do wody w nieznanym terenie, kąpiele w miejscach, które nie są do tego przeznaczone.

Podczas działań przeprowadzono pokaz ratownictwa wodnego i przedstawiono dwie scenki: pokazującą działania ratowników podczas ratowania osoby tonącej oraz ratowanie osoby z urazem kręgosłupa w wyniku skoku do zbiornika wodnego. 

W trakcie działań uczestnicy otrzymali ulotki dotyczące bezpieczeństwa nad wodą oraz gadżety ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Miasto i Gminę Żerków.

 • Bezpieczna woda#1
  Bezpieczna woda#1
 • Bezpieczna woda#2
  Bezpieczna woda#2
 • Bezpieczna woda#3
  Bezpieczna woda#3
 • Bezpieczna woda#4
  Bezpieczna woda#4
 • Bezpieczna woda#5
  Bezpieczna woda#5
 • Bezpieczna woda#6
  Bezpieczna woda#6
 • Bezpieczna woda#7
  Bezpieczna woda#7