Policjanci zadbają o bezpieczeństwo w długi weekend - Porady prewencyjne - KPP Jarocin

Porady prewencyjne

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo w długi weekend

Zbliża się kolejny długi weekend. W związku z czym zapewne sporo osób będzie chciało wyjechać aby wypocząć poza domem. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie podczas długiego weekendu zadbają o zapewnienie oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach. Będą też przypominać o zabezpieczeniu domów przed niechcianymi gośćmi podczas nieobecności domowników.

Pierwszy majowy weekend dla Policji będzie weekendem wzmożonej pracy a do służby zostanie skierowanych więcej patroli niż zwykle. Już od piątku 27 kwietnia aż do niedzieli 6 maja br.  przewidywana jest kumulacja wyjazdów oraz powrotów z majówki a co za tym idzie, znaczny wzrost natężenia ruchu na drogach, w tym drogach województwa wielkopolskiego. Policjanci będą dbać o to, by wyjazd jaki i powrót z długiego weekendu był jak najbardziej bezpieczny zarówno dla poruszających się samochodami jak i dla pieszych oraz rowerzystów.

Szczególna uwaga zwracana będzie na kierujących stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Przeprowadzane będą kontrole stanu trzeźwości kierowców, w szczególności przewożących dzieci (także autobusami), mundurowi będą sprawdzać prawidłowość przewożenia dzieci, czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy, w razie takiej konieczności, korzystają z fotelików i siedzisk samochodowych.

Wielu z nas długi majowy weekend spędzi poza domem. Pamiętajmy, że włamywacze nigdy nie robią sobie wolnego. Dla nich nasze wolne to doskonała okazja do upolowania pustego domu i zagoszczenia w nim. Dlatego zanim opuścimy dom czy mieszkanie sprawdźmy, czy nasze mienie jest bezpieczne. Solidne zamki, alarm, dokładnie zamknięte okna – takie zabezpieczenia z pewnością ograniczą ryzyko włamania. Poprośmy też sąsiadów, by pod naszą nieobecność od czasu do czasu zainteresowali się, czy na naszej posesji nie pojawiają się nieproszeni goście.

Policjanci będą przez cały czas czuwać nad bezpieczeństwem, jednak to od nas samych w dużej mierze zależy, czy nie staniemy się ofiarami złodziei i włamywaczy.