Sprawna akcja Policji i uratowane życie - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawna akcja Policji i uratowane życie

Data publikacji 04.11.2016

Sekundy zadecydowały o uratowaniu życia 39-letniemu mężczyźnie.

 rz1_8212_kopia

     Gdyby nie szybkie działania policjantów z Komendy Powiatowej wJarocinie i przeprowadzona przez nich akcja reanimacyjna, próba samobójczazakończyłaby się śmiercią.

 

 

 

    2 listopada ok. godz. 14:20 policjanci z Jarocinaodebrali telefoniczne zgłoszenie o próbie samobójczej mężczyzny. Jak wynikało zinformacji mężczyzna miał się powiesić. Na miejsce natychmiast wysłany zostałtrzyosobowy patrol w składzie: sierż. sztab. Artur Ludwiczak, sierż. MariuszMatuszak i sierż. Piotr Karliński.

    We wskazanym miejscu policjanci zjawili się kilkaminut później. Po wejściu do piwnicy, w której miał się znajdować zdesperowany39-latek, okazało się, że zdążył on już wykonać swój zamiar wykorzystując dotego instalację grzewczą i skórzany pasek. Mężczyzna nie reagował na żadnebodźce.

    Funkcjonariuszenatychmiast oswobodzili desperata z pętli o bezwładnego, beż najmniejszychoznak życia położyli na podłodze. Zachowując do końca zimną krew mundurowipodjęli akcję reanimacyjną w międzyczasie wzywając pogotowie. Po upływie okołodwóch minut ciągłej akcji resustytacyjnej policjanci przywrócili funkcjeżyciowe 39-latka. Przytomnego już mężczyznę przekazali, przybyłemu chwilępóźniej, zespołowi pogotowia ratunkowego.

   O uratowaniu życiamężczyźnie zadecydowały  przytomna postawa policjantów i szybko podjętaprzez nich akcja reanimacyjna.

Policjanci, którzy uratowali życie mężczyźnie, służbępełnią w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym KPP w Jarocinie.

 

rz1