Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo

Data publikacji 20.10.2020

22 października rozpocznie się kolejna już edycja ogólnopolskiej kampanii pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W ramach akcji kierowcy będą mogli, w określonych terminach, bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów w wyznaczonych stacjach kontroli pojazdów także na ternie powiatu jarocińskiego.

Działania takie prowadzone są od kilku lat, zawsze w okresie jesienno zimowym i mają one na celu propagowanie sprawnego i prawidłowo ustawionego oświetlenia w pojazdach. W tym roku zostaną one przeprowadzone w trzech terminach, w soboty: 24 października, 7 i 21 listopada. Do akcji włączyły się cztery stacje kontroli pojazdów, w których wszyscy chętni kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów.

Badania te będą się odbywać w następujących Stacjach Kontroli Pojazdów:

- Auto Dutkiewicz Jacek Dutkiewicz, Jarocin ul. Wrocławska 225 w godz. 8.00 – 14.00

- Auto Dutkiewicz Jacek Dutkiewicz, Jarocin ul. NSZZ Solidarności 19 w godz. 8.00 – 14.00

- OSKP Walczak, Jarocin ul. Powstańców Wielkopolskich 11 w godz. 07.00 – 15.00

- OSKP Walczak, Jaraczewo, ul. Golska 56 w godz. 07.00 – 14.00

Pamiętajmy, że prawidłowo ustawione reflektory w samochodach zwiększają bezpieczeństwo nie tylko kierowców i pasażerów, ale też pozostałych uczestników ruchu drogowego takich jak piesi czy rowerzyści. Zawsze po zmianie opon letnich na zimowe, po każdej kolizji należy sprawdzić czy światła nie zmieniły swojego ułożenia i nie zagrażają bezpieczeństwu naszemu oraz innych uczestników ruchu drogowego.