Nietrzeźwi sprawcami dwóch kolizji - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Nietrzeźwi sprawcami dwóch kolizji

Data publikacji 22.09.2020

Obaj na "podwójnym gazie", jeden z nich także z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wsiedli za kierownicę swoich pojazdów i spowodowali kolizje. Obaj odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

21 września o godz. 17.30 dyżurny z Jarocina odebrał zgłoszenie zdarzeniu drogowym w Hilarowie. Jak wynikało z informacji, kierujący motorowerem marki Yingang swoją niebezpieczną jazdą zmusił kierującą samochodem marki Mazda do zjazdu na pobocze i ostatecznie wjechania do rowu. Kobieta wykonała taki manewr by uniknąć zderzenia z dwukołowym pojazdem. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol z Zespołu Ruchu Drogowego.

Mundurowi ustalili na miejscu, że kierujący motorowerem 28-latek z powiatu jarocińskiego jechał całą szerokością jezdni stwarzając tym samym zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili także powód braku koordynacji nad kierowanym przez siebie pojazdem. Podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna jechał na „podwójnym gazie”. Miał on w sobie aż 3,4 promila alkoholu. Na dodatek, będąc w takim stanie, przewoził pasażera. Nie było to jedyne przestępstwo jakie miał on w tym dniu na swoim sumieniu. Policjanci ustalili, że mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za złamanie zakazu grozi mu nie tylko zabranie uprawnień na 10 lat ale także do 3 lat pozbawienia wolności.

Nieco ponad dwie godziny później w Wilkowyi, policjanci zatrzymali kolejnego, wykazującego się brakiem rozsądku i jakiejkolwiek wyobraźni, nietrzeźwego kierowcę. Był nim 45-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego, który w podróż samochodem marki Daewoo wybrał się „promilami”. To prawdopodobnie one, a było ich sporo bo aż 2,7 promila, nie pozwoliły kierowcy na bezpieczne minięcie się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Audi uderzając w nie lusterkiem. Mimo zderzenia kierowca Daewoo nie zatrzymał się na miejscu. Dopiero 2 km. dalej kierowca Audi zmusił go do zatrzymania się.

45-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz za kolizję drogową. Obaj mężczyźni muszą liczyć się również z wysokimi karami finansowymi - świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.