Uciekała przed policją bo była pijana - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Uciekała przed policją bo była pijana

Data publikacji 12.08.2020

5 lat pozbawienia wolności to kara, jaka może spotkać kobietę, która zignorowała policyjne sygnały nakazujące zatrzymanie się do kontroli drogowej. Jej ucieczka spowodowana była tym, że uciekinierka kierowała swoim autem mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Policjanci pełniący w miniony wtorek nadzór nad ruchem drogowym w miejscowości Wojciechowo zauważyli jadący w ich kierunku samochód osobowy marki Volkswagen Golf. Ponieważ kierowca tego samochodu przekroczył dozwolona w tym miejscu prędkość, mundurowi dali mu sygnał nakazujący zatrzymanie się. Najwyraźniej jednak osoba siedząca za kierownica VW nie miała ochoty na spotkanie z policjantami i w momencie gdy znalazła się na wysokości radiowozu, gwałtownie przyspieszyła.

Policjanci ruszyli w pościg za oddalającym się samochodem używając nieustannie sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie. Kobieta, która siedziała za kierownicą pojazdu,lekceważąc sygnały przejechała kilkaset metrów po czym wjechała w drogę gruntową. Tam została zatrzymana.

Przypuszczenia mundurowych, że jedzie ona „na podwójnym gazie” potwierdziły się. Przeprowadzone na miejscu badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierująca ma go w swoim organizmie ponad 2,5 promila.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości i ucieczka przed oznakowanym patrolem Policji to dwa przestępstwa, których dopuściła się w tym dniu 40-letnia mieszkanka gminy Jaraczewo. Kobieta usłyszy więc dwa zarzuty. Kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i ucieczkę. Każdy przypadek ucieczki przed policją to zagrożenie karą od 3 miesięcy nawet do 5 lat więzienia. Dodatkowo sąd może nałożyć bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres do 15 lat.