Jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 15.10.2018

Mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierował samochodem przemierzając trasę z Obry do Jarocina. Jego bezmyślną podróż przerwał jadący do służby policjant Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Funkcjonariusz zatrzymał 27-letniego, pijanego kierowcę i powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego. Mieszkańcowi powiatu lęborskiego grożą 2 lata więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat.

Do zdarzenia doszło 14 października br. po godzinie 21:30 w Jarocinie. Jadący na służbę policjant zauważył osobowego renault scenika, który jechał bez włączonych świateł mijania. Ponadto siedzący za kierownicą mężczyzna wzbudził zainteresowanie policjanta dziwnym torem jazdy. Sposób, w jaki pokonał on zakręt, wzbudził w jadącym za nim funkcjonariuszu podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Policjant postanowił więc interweniować.

Kiedy renault zjechał na pobliską stację, funkcjonariusz podszedł i otworzył drzwi pojazdu. Od razu wyczuł od siedzącego za kierownicą mężczyzny woń alkoholu. Mając niemal stu procentową pewność, że kierowca auta jest nietrzeźwy, uniemożliwił mu opuszczenie samochodu i zabezpieczył kluczyki. O zdarzeniu powiadomił natychmiast telefonicznie oficera dyżurnego z komendy w Jarocinie.

Przybyli chwilę później na miejsce mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna spożył sporą ilość alkoholu. W jego organizmie było blisko 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali na miejscu prawo jazdy 27-latkowi. Gdy wytrzeźwiał usłyszał też zarzut dotyczący kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grożą mu 2 lata pozbawienia wolności. Kierowca fiata odpowie również za popełnione wykroczenie.

 

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący na drodze stanowi zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Widząc, że osoba pijana chce prowadzić samochód powinny stanowczo zareagować i uniemożliwić jej to.