Zarzuty i areszt za przemyt narkotyków - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty i areszt za przemyt narkotyków

Data publikacji 13.09.2018

Jarocińscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o nabycie na terenie Belgii znacznej ilości narkotyków i przewiezienie ich do Polski. Zatrzymani to kobieta i mężczyzna, mieszkańcy gminy Jarocin, w wieku 25 i 32 lat. Oboje usłyszeli już zarzuty, za które grozi im do 15 lat więzienia.

Śledczy z Jarocina od dłuższego czasu zajmowali się rozpracowaniem grupy zajmującej się przestępczością narkotykową. W wyniku podjętych działań i zebranego materiału wytypowali osoby podejrzewane o przywóz do Polski znacznych ilości narkotyków z terenu państw Unii Europejskiej.

10 września na jednej z ulic Jarocina policjanci namierzyli pojazd marki Mercedes E - klasa, którym podróżowały osoby będące w ich zainteresowaniu. Policjanci zatrzymali znajdujące się w nim osoby tj. 25-letnią kobietę i 32-letniego mężczyznę. Oboje to mieszkańcy gminy Jarocin. Podczas przeszukania samochodu kryminalni znaleźli w nim znaczne ilości narkotyków. Zabezpieczone narkotyki to blisko 2 kilogramy amfetaminy, marihuana oraz nieznana na tą chwilę substancja płynna. Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 32-latka policjanci znaleźli, w garażu do niego należącym, porcję środków odurzających  w postaci marihuany.

Śledczy ogłosili zatrzymanym zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających i przewozu ich z terenu Belgii do Polski. 32-latek dodatkowo usłyszał zarzut posiadania narkotyków w miejscu zamieszkania.

12 września br. Sąd Rejonowy w Jarocinie na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  Wobec kobiety został zastosowany środek w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Podejrzanym o przemyt narkotyków grozi do 15 lat więzienia.