300 biegaczy w walce z dopalaczami - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

300 biegaczy w walce z dopalaczami

Data publikacji 10.09.2018

Pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki odbył się IV półmaraton Rock Run Jarocin 2018. W tym roku przedsięwzięcie to odbyło się pod hasłem „STOP DOPALACZOM” oraz „ALKOHOL KRADNIE WOLNOŚĆ”. Na starcie biegów zorganizowanych przez Stowarzyszenie RockRun Jarocin stanęło ponad 300 osób, w tym policjanci z kilku jednostek garnizonu wielkopolskiego.

9 września br. odbyła się IV już edycja półmaratonu Rock Run Jarocin, który tak jak w trzech poprzednich edycjach, został zorganizowany pod hasłem „Stop dopalaczom”. W tym roku przedsięwzięciu przyświecało też drugie hasło „Alkohol kradnie wolność”. Patronat honorowy nad tym sportowo-edukacyjnym przedsięwzięciem objął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka.

Sportowa impreza miała zachęcić nie tylko do aktywnego stylu życia, zdrowej rywalizacji, ale także promować życie wolne od uzależnień, bez dopalaczy i narkotyków, których zażywanie bardzo często prowadzi do śmierci, oraz bez alkoholu, który w wielu przypadkach prowadzi do tego, że to właśnie ten trunek rządzi życiem ludzi. Każdy zawodnik otrzymał od organizatorów koszulkę biegową z nadrukiem „Dopalacze kradną życie” i „Alkohol kradnie wolność”. Takie same hasła wraz z wizerunkiem pękniętego serca zostały umieszczone na każdym plastronie z numerem zawodnika.

Do aktywnego i zdrowego stylu życia, bez dopalaczy i uzależnień, oraz rywalizacji na zasadach fair play zachęcała uczestników biegu także maskotka wielkopolskiej policji sierżant Pyrek, który tradycyjnie już, razem z wszystkimi zawodnikami wystartował w biegu.

Dokładnie o godzinie 12:30 z linii startu wyruszyło ponad 300 zawodniczek i zawodników, którzy mieli do pokonania jedną z dwóch tras: półmaratonu lub 10 kilometrową. Biegacze rywalizowali ze sobą w różnych kategoriach m.in.: wiekowych czy  mundurowych. Dla najlepszej zawodniczki i zawodnika na dystansie 21 km w kategorii służb mundurowych czekały okazałe puchary ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Na każdego zawodnika czekał na mecie także pamiątkowy medal oraz poczęstunek.

W biegach udział wzięło kilkudziesięciu przedstawicieli służb mundurowych różnych formacji w tym policjantów z Wielkopolski. Pierwszy na mecie półmaratonu w kategorii służb mundurowych zameldował się Maciej Świerkowski reprezentujący jarocińską jednostkę wojskową. Zawodnik ten w kategorii ogólnej zajął 6 miejsce. Na 2 pozycji uplasował się Łukasz Pierściński z KPP w Jarocinie. Wśród pań najlepszą zawodniczką reprezentującą służby mundurowe była Agnieszka Zaworska – przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. W kategorii służb mundurowych na dystansie 10 km najlepszy czas uzyskali: wśród mężczyzn Jakub Grzeszczyk z 16 Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie, wśród kobiet Magdalena Mazurkiewicz, również reprezentująca 16 BRL w Jarocinie.

W tym roku po raz drugi organizatorzy zorganizowali także biegi dla dzieci. W czasie gdy dorośli zmagali się z biegiem ulicznym, maluchy rywalizowały ze sobą na bieżni stadionu. W tych biegach zwycięzcami byli wszyscy mali zawodnicy, których przez cały czas dopingował sierżant Pyrek. Po ukończonym biegu każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. Takie biegi to dla dzieci nie tylko zabawa ale także zachęta do sportowego trybu życia ponieważ to właśnie sport powoduje, że ludzie lepiej radzą sobie ze stresem a dzięki temu rzadziej sięgają po używki.

Podczas gdy zawodnicy pokonywali kolejne kilometry, policjanci prowadzili akcję edukacyjno-profilaktyczną. Funkcjonariusze rozpowszechniali między innymi  materiały profilaktyczne w temacie przeciwdziałania dopalaczom i narkotykom. Najmłodsi kibice otrzymali natomiast od Pyrka elementy odblaskowe.

Organizatorzy gratulują zwycięzcom, dziękują wszystkim uczestnikom za piękną, sportową rywalizację i wyrażają nadzieję na spotkanie na kolejnym Rock Run w przyszłym roku!