Sprawcy pobicia zatrzymani – pomógł monitoring - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy pobicia zatrzymani – pomógł monitoring

Data publikacji 27.08.2018

Do 5 lat pozbawienia wolności przewiduje kodeks karny za przestępstwo pobicia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Takie właśnie zarzuty usłyszeli dwaj mieszkańcy Jarocina, którzy pobili dwie osoby. Ustalenie sprawców było możliwe dzięki monitoringowi.

Kilka dni temu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, został powiadomiony o pobiciu. Pokrzywdzeni, którzy zgłosili zdarzenie poinformowali, że w lipcu, na jednej z ulic w centrum Jarocina zostali pobici przez dwóch nieznanych im mężczyzn.

Kryminalni, którzy zajęli się sprawą ustalili, że napastnicy podeszli do stojących na ulicy mężczyzn a następnie zaczęli ich bić oraz kopać po całym ciele. Potem spokojnie oddalili się z miejsca nie udzielając pomocy pokrzywdzonym..

Pokrzywdzeni, dwaj mieszkańcy gminy Jarocin po zdarzeniu trafili z poważnymi obrażeniami do szpitala. Policjanci rozpoczęli ustalanie tożsamości napastników. Dzięki monitoringowi miejskiemu, który utrwalił zajście, policjanci szybko ustalili dane agresorów. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Jarocina.

Kryminalni rozpoczęli poszukiwania dwójki sprawców przestępstwa pobicia. Dzięki szybkiemu rozpoznaniu osób, kilka godzin później dwoje napastników zostało zatrzymanych. Są to mężczyźni w wieku 24 i 23 lat.

Następnego dnia zatrzymani usłyszeli zarzut pobicia i spowodowania w ten sposób uszczerbku na zdrowiu. Prokuratura Rejonowa w Jarocinie, na wniosek Policji, zastosowała wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.