Dzielnicowi pomogli poszkodowanemu w wypadku - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Dzielnicowi pomogli poszkodowanemu w wypadku

Data publikacji 23.05.2018

Byli na spotkaniu podczas obchodu rejonu. Usłyszeli huk i natychmiast zareagowali. Wybiegli na ulicę i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu. Potem wezwali służby ratownicze. Dzięki pomocy dzielnicowych z Jaraczewa, poszkodowany w wypadku otrzymał natychmiastową pomoc.

18 maja br. mł. Asp. Robert Nowakowski i st. sierż. Marcin Kozłowski pełnili służbę w godzinach popołudniowych w swoim rejonie – gminie Jaraczewo. O godzinie 18.00 znajdowali się w jednym z budynków w centrum Jaraczewa. W pewnym momencie huk dobiegający z ulicy. Wyjrzeli przez okno i zobaczyli dwa rozbite samochody. Policjanci natychmiast wybiegli na zewnątrz.

Dzielnicowi widząc, że auta zostały rozbite w wyniku zderzenia, natychmiast sprawdzili stan osób w nich przebywających. Okazało się, że jeden z kierowców (jadący VW Golfem) ma rany cięte. Starszy sierżant Marcin Kozłowski od razu przystąpił do udzielenia mężczyźnie pomocy. Funkcjonariusz opatrzył krwawiące rany poszkodowanemu i przypilnował, by ten pozostał w bezruchu oczekując na przyjazd wykwalifikowanej pomocy medycznej.

W tym czasie mł. asp. Robert Nowakowski wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe, straż pożarną i patrol ruchu drogowego oraz zabezpieczył miejsce zdarzenia. Po przybyciu ratowników medycznych poszkodowany 21-latek został im przekazany.

Jak się okazało, do zdarzenia doszło w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania przez kierowcę BMW, w wyniku czego uderzyło ono w VW Golfa. Na szczęście obrażenia jakich doznał 21-latek okazały się niezagrażające jego życiu.