Chciał papierosa, trafił do aresztu - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Chciał papierosa, trafił do aresztu

Data publikacji 09.05.2018

Do 5 lat pozbawienia wolności przewiduje kodeks karny za przestępstwo spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Taki właśnie zarzut usłyszał 22-letni mieszkaniec Jarocina, który pobił w majowy weekend mężczyznę. Przestępstwa tego dokonał bo ofiara nie dała mu papierosa.

5 maja br. kilkanaście minut przed godz. 1.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, został powiadomiony o leżącym na ulicy i krwawiącym mężczyźnie. Dyżurny powiadomił o zgłoszeniu pogotowie ratunkowe i wysłał na miejsce patrol policji, który miał ustalić okoliczności zdarzenia.

Policjanci ustalili, że poszkodowany to 27-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który w niejasnych okolicznościach został uderzony, przez nieznaną mu osobę, w głowę. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia, z uwagi na poważne obrażenia głowy, zadecydował o hospitalizacji poszkodowanego.

Policjanci posiadając wiedzę dotyczącą tylko przybliżonego czasookresu i miejsca zdarzenia oraz co do wstępnych obrażeń, zajęli się ustaleniem przebiegu zdarzenia oraz, jeśli okazałoby się, że doszło do przestępstwa, ewentualnego ustalenia jego sprawcy.

Dzięki monitoringowi miejskiemu, który utrwalił zajście, kryminalni z Jarocina ustalili, że kilkanaście minut przed przyjęciem zgłoszenia przez dyżurnego, do siedzącego na schodach jednego z lokali w centrum Jarocina 27-latka podszedł n/n mężczyzna. Na nagraniu widać, jak kilka sekund później mężczyzna ten z impetem uderza pokrzywdzonego pięścią w głowę i odchodzi.

Śledczy rozpoczęli poszukiwania agresora. Dzięki determinacji policjantów i ich doświadczeniu, pomimo iż napastnik miał na głowie kaptur i niemal niewidoczną twarz, kryminalni wytypowali osobę podejrzewaną o dokonanie przestępstwa. 6 maja zauważyli oni młodego mężczyznę wchodzącego do sklepu monopolowego. Śledczy weszli za nim do sklepu i gdy ten skończył robić zakupy, założyli mu kajdanki na ręce. Zatrzymany 22-latek z Jarocina, który nie krył zdziwienia takim obrotem sytuacji, został przewieziony do policyjnych pomieszczeń dla zatrzymanych.

Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut naruszenia czynności ciała. Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Motywem miała być niegrzeczna odpowiedź pokrzywdzonego na prośbę o poczęstowanie papierosem. 22-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na okres nawet 5 lat. Na wniosek Policji Prokurator Rejonowy w Jarocinie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.