Wspólne picie zakończone zarzutami uszkodzenia mienia - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Wspólne picie zakończone zarzutami uszkodzenia mienia

Data publikacji 04.05.2018

Jarocińscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w Żerkowie uszkodzili zaparkowany na ulicy samochód osobowy. Za uszkodzenie mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dwoje zatrzymanych odpowie też za groźby karalne.

2 maja policjanci z Jarocina przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu zaparkowanego, przy jednej z posesji w Żerkowie, samochodu osobowego marki Peugeot 307cc. Z relacji zgłaszającego wynikało, że trzej mężczyźni najpierw kierowali pod jego adresem groźby, a następnie celowo uszkodzili jego samochód odrywając od niego lusterka, klosz lampy, wycieraczki i zarysowując powłokę lakierniczą. Straty jakie poniósł właściciel pojazdu to około 4 tys. zł.

Poszukiwaniem sprawców natychmiast zajęli się policjanci zarówno służby kryminalnej jak i prewencyjnej. Sprawcami okazali się mieszkańcy gminy Żerków w wieku od 22 do 24 lat.

Mężczyźni trafili do komendy, gdzie kryminalni ustalili dokładny przebieg zdarzenia. Okazało się, że mężczyźni najpierw wspólnie spożywali alkohol a potem postanowili uszkodzić samochód znanego im 22-latka. Powodem był brak sympatii wobec poszkodowanego. Zanim jednak wprowadzili swój zamiar w życie, trzymając w ręce toporek i paralizator, przed znajomymi pokrzywdzonego odgrażali się, że zrobią mu coś złego.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa uszkodzenia mienia a dwóch z nich 22 i 23-latek także zarzuty kierowania gróźb karalnych. Kara jaka im grozi to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.