Turniej powiatowy BRD rozstrzygnięty - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Turniej powiatowy BRD rozstrzygnięty

Data publikacji 30.04.2018

W Zespole Szkół nr 3 w Jarocinie odbył się finał powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu jarocińskiego, zwycięzcy etapów gminnych. Policjanci sprawowali nadzór nad przeprowadzanymi konkurencjami. Najlepsze drużyny pojadą na finał wojewódzki.

26 kwietnia w Zespole Szkół nr 3 w Jarocinie po raz kolejny odbył się powiatowy finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu jarocińskiego. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu we współpracy z Gminą Jarocin.

Podczas turnieju oceniana była wiedza teoretyczna i praktyczna. Na wstępie uczniowie rozwiązywali test z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków oraz sytuacji w ruchu drogowym. Kolejnym etapem był przejazd rowerem przez tor przeszkód. Następnie oceniany był przejazd rowerem przez miasteczko ruchu drogowego. Kolejną ocenianą konkurencją była pierwsza pomoc. Jurorami w tych konkurencjach byli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie oraz strażacy z OSP w Golinie. Zwycięzcami całego turnieju okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławoszewie z siedzibą w Parzewie i Gimnazjum w Zespole Szkół nr 3 w Jarocinie.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli:

Adrian Goździela ze Szkoły Podstawowej w Sławoszewie i Oliwia Siejak z gimnazjum w ZS nr 3.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Zwycięskie drużyny rywalizować będą w zawodach wojewódzkich.