Uczniowie z jarocińskiej „mundurówki” na podium - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Uczniowie z jarocińskiej „mundurówki” na podium

Data publikacji 19.04.2018

3 miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w jubileuszowym X Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile. Uczniowie z Jarocina byli najlepszą drużyną z Wielkopolski. X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

O miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2018” rywalizowało 25 reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Do udziału w X finale reprezentacja ZSP 2 zakwalifikowała się bez eliminacji, w nagrodę za zajecie miejsca na podium w roku ubiegłym.

Podczas dwudniowych zmagań, czteroosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach:

- umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy;

- strzelaniu

- torze przeszkód;

- teście wiedzy obejmującym wiedzę o Policji.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie uplasowała się na III miejscu, uzyskując łącznie 388 punktów. Uczniowie zdobyli tym samym puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak – Krzeszewskiej. Lepszymi od zawodników z ZSP 2 w Jarocinie  okazali się reprezentanci szkół w Gromniku – 396 punktów i Słupsku – 388 pkt. O zajęciu 3 miejsca pomimo identycznej sumy punktów co szkoła ze Słupska, zadecydowała ilość punktów zdobytych na torze przeszkód. W tej konkurencji rywale okazali się nieco lepsi.

Kierownikiem reprezentacji jarocińskiej „Dwójki” w składzie Mateusz Kmieciak, Marcin Podemski, Zuzanna Kaczmarek i Filip Papież była Arleta Krygier – Rybczyńska.

Zajęcia z przedmiotów związanych ze służbą w Policji w ZSP nr 2 w Jarocinie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Policjanci przygotowywali reprezentację szkoły do testu wiedzy i umożliwili młodzieży doskonalenie swoich umiejętności strzeleckich na strzelnicy w KPP w Jarocinie.