Zarzuty za zabicie szczeniaków - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Zarzuty za zabicie szczeniaków

Data publikacji 18.04.2018

Nawet na 2 lata może trafić do więzienia 40-letnia kobieta, która zabiła dwa szczeniaki a następnie wrzuciła je do wychodka. Mieszkanka gminy Jarocin przyznała się do przedstawionych jej zarzutów z Ustawy o ochronie zwierząt.

Policjanci z Jarocina otrzymali informację, że jedna z mieszkanek gminy Jarocin wyrzucił dwa martwe szczeniaki do wychodka znajdującego się na jej posesji. Zanim jednak zwierzęta tam trafiły, miały zostać przez kobietę zabite.

Mundurowi sprawdzili miejsce do którego 40-latka miała wrzucić szczeniaki. Znaleźli tam dwa nieżywe szczenięta. Policjanci zatrzymali kobietę i przewieźli do komendy, gdzie została osadzona na czas zbierania materiału dowodowego i wytrzeźwienia.

16 kwietnia, po wytrzeźwieniu, kobieta została przesłuchana. Nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego postępku. Przyznała się do zabicia zwierząt przed ich wyrzuceniem.  40-latka usłyszała zarzut z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt dotyczący ich uśmiercenia. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.