Policjanci w VII Biegu Niepodległości - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w VII Biegu Niepodległości

Data publikacji 13.11.2017

10 listopada, w przeddzień święta odzyskania Niepodległości przez Polskę, odbył się VII Bieg Niepodległości. Na starcie, wśród ponad osiemdziesiątki uczestników, stanęli także policjanci z Jarocina.

Ponad 80 uczestników wzięło udział w piątkowym, VII Biegu Niepodległości, organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Obok uczniów i nauczycieli jarocińskich szkół, na linii startu stanęli także przedstawiciele służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej oraz wojska.    Policjanci z jarocińskiej komendy pobiegli w składzie siedmioosobowym. 

 Bieg Niepodległości jest biegiem symbolicznym, nie ma w nim  rywalizacji, zwycięzców ani przegranych. Jego uczestnicy w ten sposób świętowali 99 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Linia startu znajdowała się na jarocińskim rynku, linia mety w Mieszkowie – przy pomniku pierwszego naczelnego dowódcy powstania wielkopolskiego, generała Stanisława Taczaka.

Bieg został poprzedzony uroczystym capstrzykiem, podczas którego uczniowie Liceum Ogólnokształcącego wypuścili kilkadziesiąt białych i czerwonych balonów. Większość uczestników tego sportowo patriotycznego przedsięwzięcia biegli z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu.

Na mecie reprezentacje służb mundurowych i szkół z powiatu jarocińskiego zapaliły przed pomnikiem generała znicze.  

Policjanci z Jarocina byli nie tylko uczestnikami Biegu Niepodległości, ale także zadbali o bezpieczeństwo biorących w nim udział biegaczy, zabezpieczając trasę biegu.