Sprawcy pobicia zatrzymani, pomógł monitoring - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Sprawcy pobicia zatrzymani, pomógł monitoring

Data publikacji 31.10.2017

Do 3 lat pozbawienia wolności przewiduje kodeks karny za przestępstwo pobicia. Taki właśnie zarzut usłyszał 18-letni mieszkaniec Jarocina, który pobił dwie nieletnie osoby. Przestępstwa tego dokonał wspólnie ze swoim młodszym bratem i jego kolegą.

26 października br. chwilę przed godz. 21.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, został powiadomiony o pobiciu. Osoba, która zgłosiła zdarzenie, poinformowała, że na jednej z ulic w centrum Jarocina trzech nieznanych jej mężczyzn pobiło dwóch młodych chłopaków.

Po przesłuchaniu wszystkich świadków ustalono, że napastnicy podeszli do siedzących na przystanku młodych osób i bez powodu zaczęli ich bić oraz kopać po całym ciele. Potem spokojnie oddalili się z miejsca nie udzielając pomocy pokrzywdzonym.

Pokrzywdzeni, dwaj mieszkańcy gminy Jarocin w wieku 16 i 17 lat trafili do szpitala a policjanci rozpoczęli ustalanie tożsamości napastników. Dzięki monitoringowi miejskiemu, który utrwalił zajście, policjanci szybko ustalili dane agresorów. Okazali się nimi trzej, dobrze znani miejscowym funkcjonariuszom, mieszkańcy Jarocina.

Kryminalni rozpoczęli poszukiwania całej trójki. Dzięki szybkiemu rozpoznaniu osób, kilka godzin później dwoje napastników zostało zatrzymanych. Są to mężczyźni w wieku 15 i 18 lat. Przeciwko starszemu z nich toczy się właśnie postępowanie w związku z dokonaniem przez niego miesiąc wcześniej rozboju.

Następnego dnia 18-latek usłyszał zarzut pobicia. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jarocinie oraz Policji, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za przestępstwo pobicia grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Młodsi mężczyźni, za dokonane przestępstwo, z uwagi na swoją niepełnoletność, odpowiadać będą za popełnienie czynu zabronionego. To Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Jarocinie zadecyduje o ich dalszym losie.