Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo na cmentarzach - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo na cmentarzach

Data publikacji 31.10.2017

Trwają ogólnopolskie działania „ZNICZ 2017”. Z okazji Święta Zmarłych na drogach dojazdowych do cmentarzy, głównych trasach komunikacyjnych jak i w samych nekropoliach panuje większy ruch. To właśnie na cmentarzach możemy spotkać policyjne patrole, które dbają o bezpieczeństwo osób przychodzących na groby swoich bliskich.

Dni poprzedzające Święto Zmarłych charakteryzują się wzmożonym ruchem pojazdów i pieszych, szczególnie w rejonach cmentarzy. Rodziny zmarłych porządkują groby, stawiają znicze i wiązanki. Jednak czas zadumy jednych jest czasem wzmożonej aktywności przestępczej innych.

Policjanci z Jarocina nie tylko patrolują ulice ale również, poprzez dodatkowe patrole piesze,  nekropolie. Już od początku tego tygodnia dzielnicowi mają za zadanie czuwać nad bezpieczeństwem osób przebywających na cmentarzach i w ich okolicach. Policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby, które mogą dokonywać kradzieży mienia z nagrobków, kradzieży kieszonkowych czy kradzieży rowerów oraz innego mienia.

Podczas spotkań z osobami przebywającymi na cmentarzach, policjanci przypominali, w jaki sposób zabezpieczyć mienie, o czym należy pamiętać porządkując groby i przypominali, by nawet na chwilę nie zostawiać wartościowych rzeczy poza zasięgiem wzroku.

Mundurowi przypominali też zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zarówno przy samych cmentarzach, gdzie ruch będzie wyjątkowo wzmożony, ale także na drogach dojazdowych. Wiele osób 1 listopada odwiedza groby bliskich także wieczorem. Mundurowi przypominali o obowiązku używania elementów odblaskowych i prawidłowym wyposażeniu rowerów w światła, które mają zwiększyć widoczność cyklistów.

Dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu, policjanci napotkanym właścicielom jednośladów wręczali lampki rowerowe.