Ukradł młot udarowy, grozi mu więzienie - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Ukradł młot udarowy, grozi mu więzienie

Data publikacji 30.10.2017

Wykorzystując nieuwagę właściciela wszedł do budynku gospodarczego. Stamtąd zabrał młot udarowy o wartości 12 tys. zł. Dzień później sprawca trafił do policyjnego aresztu, a odzyskany przez kryminalnych sprzęt do właściciela. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży i oszustwa, za który grozi mu do 8 lat więzienia.

23 października dyżurny jarocińskiej Policji został poinformowany o kradzieży sprzętu budowlanego. Jak wynikało ze zgłoszenia, sprawca wszedł na teren jednej z posesji w gminie Żerków, gdzie z niezamkniętego pomieszczenia gospodarczego skradł młot udarowy. Sprzęt, wypożyczony z innej firmy i, wykorzystywany przez zawiadamiającego podczas prac budowlanych wyceniony został na 12 tys. zł.

Jarocińscy śledczy natychmiast rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży. W ciągu zaledwie kilku godzin od otrzymania informacji o przestępstwie, policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną przez nich o popełnienie tego przestępstwa. Okazał nim 22-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Jarocin. Mężczyzna przyznał się śledczym do popełnienia przestępstwa i trafił do policyjnego aresztu.

Dzień później kryminalni odzyskali także skradzione mienie. Jak się okazało, po dokonaniu kradzieży 22-latek zawiózł swój łup wynajęta taksówką do Kalisza i tam sprzedał go, w jednym z lombardów, za 1000 złotych.

Odzyskane mienie  wróciło do właściciela, a 22-latek usłyszał zarzuty: popełnienia przestępstwa z art. 278 kk – kradzieży cudzego mienia i z art. 286 kk - oszustwa, za co zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.