Złodziej zatrzymany pieniądze odzyskane - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej zatrzymany pieniądze odzyskane

Data publikacji 19.10.2017

Wykorzystał nieuwagę właścicieli, wszedł do domu i zabrał pieniądze. Dzień później sprawca trafił do policyjnego aresztu, a odzyskane w większości pieniądze do właściciela. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 12 września br. w Kotlinie. Mieszkanka tej miejscowości po powrocie do domu pozostawiła drzwi niezamknięte na klucz i zajęła się swoją pracą domową. Na wieszaku, znajdującym się w pobliżu wejścia do domu, pozostawiła kurtkę a w niej pieniądze.

Nieuwaga domowników i niezabezpieczone wejście wykorzystane zostały przez mężczyznę, który postanowił wzbogacić się w nieuczciwy sposób. Mężczyzna, niezauważony przez nikogo, wszedł do upatrzonego domu, sprawdził zawartość odzieży znajdującej się na wieszaku i chwilę później opuścił posesję zabierając ze sobą łup w postaci kilku tysięcy zł.

Gdy pokrzywdzeni zorientowali się, że zostali okradzeni, sprawcy od dawna nie było już w pobliżu. O zdarzeniu poinformowali Policję. Jarocińscy śledczy natychmiast rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży. Pomimo iż przesłuchania potencjalnych świadków nie dały żadnego punktu zaczepienia, kryminalni mieli swoje podejrzenia. Ja się okazało, trop był właściwy.

W ciągu zaledwie kilku godzin od otrzymania informacji o przestępstwie, policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną przez nich o kradzież pieniędzy. Był nim 21-letni mężczyzna przebywający od dłuższego czasu na terenie Kotlina. Mężczyzna przyznał się śledczym do popełnienia przestępstwa i trafił do policyjnego aresztu.

Przy zatrzymanym policjanci znaleźli też pieniądze, które jak się okazało, pochodziły z kradzieży. Odzyskane w części pieniądze, 1000 zł mężczyzna zdążył już wydać, wróciły do właściciela. 21-latek usłyszał natomiast zarzut popełnienia przestępstwa z art. 278 kk – kradzieży cudzego mienia, za co zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci przypominają, że wielu przykrych sytuacji możemy uniknąć, samemu zwiększając dbałość o własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, by wchodząc do domu czy np. wychodząc do ogrodu, zamykać za sobą drzwi wejściowe na klucz. Że nawet chwila nieuwagi może zakończyć się tym, że staniemy się ofiarą przestępstwa.