Akt oskarżenia za nielegalne papierosy - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia za nielegalne papierosy

Data publikacji 12.10.2017

Do sądu w Jarocinie trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, u którego policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą dwukrotnie ujawnili papierosy i tytoń bez znaków akcyzy. Sprzedawcy grozi grzywna i przepadek mienia.

Kryminalni z Jarocina, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, uzyskali informację dotyczącą sprzedaży papierosów i innych wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Handel nielegalnymi papierosami miał prowadzić sprzedawca jednego ze sklepów tytoniowych w Jarocinie. Pierwsza kontrola sklepu doprowadził do zatrzymania osoby podejrzewanej o ten czyn, 31-letniego mieszkańca gminy Rychwał, i zabezpieczeniu blisko 3 tys. sztuk papierosów oraz tytoniu.

Jak się okazało, mężczyzna nie zrezygnował z dodatkowego, nielegalnego zarobku i kiedy policjanci pod koniec września ponownie przeszukali sklep, znaleźli w nim kolejne partie papierosów pozbawione akcyzy. Tym samym sprzedający papierosy działał na szkodę Skarbu Państwa. Funkcjonariusze tym razem zabezpieczyli również kilka tysięcy sztuk papierosów. Kolejne papierosy, pochodzące z nielegalnego handlu prowadzonego przez 31-latka, śledczy zabezpieczyli u pięciu osób, klientów sklepu.

 Za wprowadzenie do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych mężczyźnie grozi wysoka grzywna i przepadek mienia. Zabezpieczony towar trafi do depozytu delegatury Urzędu Kontroli Skarbowej w Kaliszu.

Taka sama kara grozi także pięciu osobom, mieszkańcom gmin Jarocin i Jaraczewo, którzy nabyli w sklepie nielegalny tytoń.