KPP Jarocin

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. SPRAWCY ROZBOJU ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU

  Do 12 lat pozbawienia wolności przewiduje kodeks karny za przestępstwo rozboju. Tak właśnie zarzut usłyszał 18-letni mieszkaniec Jarocina, który pobił i okradł mężczyznę. Przestępstwa tego dokonał wspólnie ze swoim młodszym bratem.

 2. Jechał z narkotykami

  Zarzuty posiadania narkotyków usłyszał 24-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Mężczyzna został zatrzymany przez Policję w poniedziałek, gdy jechał samochodem. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

 3. Zarzuty za paserstwo części samochodów

  Policjanci z Jarocina zabezpieczyli warte kilkadziesiąt tysięcy złotych części samochodowe. Wstępna analiza wykazała, że mogą one pochodzić z samochodu skradzionego na terenie Poznania. Zatrzymani w tej sprawie zostali dwaj mężczyźni. Podejrzanym o przestępstwo paserstwa grozi do 2 lat więzienia.

 4. Amator cudzych jednośladów z zarzutami

  Kryminalni z Jarocina wspólnie z dzielnicowym ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży trzech rowerów. Sprawca usłyszał zarzuty, a odzyskane jednoślady wróciły do właścicieli. Amator cudzej własności może trafić na 5 lat do więzienia.

 5. Dwóch nietrzeźwych za jedną kierownicą

  Dwóch nietrzeźwych mężczyzn podróżowało jednym autem. Gdy pierwszy kierowca się zmęczył, na fotelu za kierownica usiadł pasażer. Pojechali dalej. Oboje mieli ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jeden z nich nie miał uprawnień do kierowania. Teraz oboje odpowiedzą przed sądem.

 6. Uprawiał i wytwarzał marihuanę, usłyszał zarzuty

  Krzewy konopi oraz susz ziela marihuany zabezpieczyli w miniony piątek kryminalni z Jarocina. Osoba prowadząca domową plantacje, 21-letni mężczyzna już usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 7. Akt oskarżenia za nielegalne papierosy

  Do sądu w Jarocinie trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, u którego policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą dwukrotnie ujawnili papierosy i tytoń bez znaków akcyzy. Sprzedawcy grozi grzywna i przepadek mienia.

 8. Święto Policji 2017

  21 lipca 2017 r. w Sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. 27 funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.

 9. Patriotyczna wyprawa uczniów klas mundurowych

  Reprezentacje dwóch wielkopolskich szkół, w których funkcjonują klasy o profilu policyjnym, wzięły udział w wyjeździe edukacyjnym na Białoruś i Ukrainę. Wyjazd był nagrodą dla laureatów konkursu „Policjant w służbie historii”, organizowanego przez Komendę Główną Policji i Instytut Pamięci Narodowej. Wśród laureatów znalazła się jarocińska „Dwójka”.

 10. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.