KPP Jarocin

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Prawa człowieka

Najczęściej czytane

 1. Sprawcy usiłowania rozboju z aresztami

  Na trzy miesiące trafią do aresztu dwaj mężczyźni, którzy w poniedziałek usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Mężczyźni, używając gazu pieprzowego i siły fizycznej, zaatakowali w niedzielę małżeństwo wracające z koncertu. Jeden z napastników był dodatkowo poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Agresorom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 2. Kary nie unikną – poszukiwani w rękach policji

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, od początku roku, zatrzymali aż 12 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Wczoraj do zakładu karnego trafili dwaj kolejni przestępcy ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości.

 3. „Piraci drogowi” stracili prawa jazdy

  Jeden pędził z prędkością 129 km/h w terenie zabudowanym, drugiemu licznik wskazywał 103 km/h. Oboje będą mieli zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy, punkty karne na koncie i cieńsze o 500 i 400 zł portfele.

 4. KGP - Zawieszenie postępowań kwalifikacyjnych dla kandydatów do Policji

  W związku z zagrożeniem koronawirusem Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu na podstawie polecenia Komendanta Głównego Policji, do odwołania zawiesza prowadzenie postępowań kwalifikacyjnych w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji, w tym przyjmowanie aplikacji do służby.

 5. Policjant czy sygnalizacja świetlna? Które sygnały są ważniejsze. VIDEO

  Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu na polskich drogach, szczególnie w okolicach nekropolii, gdzie w znacznie zwiększonej liczbie pojawiają się zarówno zmotoryzowani jak i piesi uczestnicy ruchu drogowego. To czas, gdy w pobliżu tych miejsc pojawiają się policjanci w białych czapkach, białych rękawiczkach i z nieodzownym atrybutem w postaci gwizdka. Policjanci będą mieli w tym dniu za najważniejsze zadanie usprawnić ruch w miejscach, gdzie m.in. będą tworzyć się korki. Tylko czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego wiedzą, które znaki są ważniejsze, na jakie sygnały należy zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

 6. Byli tak pijani, że nie pamiętali kto kierował

  3,5 promila i 2,7 to zawartość alkoholu w organizmie dwóch mężczyzn, którzy w takim stanie podróżowali autem. Zanim kierowca usłyszał zarzuty, obaj musieli wytrzeźwieć, by sobie przypomnieć, który siedział za kierownicą. Sprawcy przestępstwa grożą 2 lata więzienia, kara finansowa i zakaz kierowania pojazdem mechanicznym na terenie naszego kraju.

 7. Terrorysta w szkole – ćwiczenia policji i straży pożarnej

  Uzbrojony napastnik wtargnął do szkoły Ponadpodstawowej w Jarocinie i wraz zakładnikami zabarykadował się w jednej z sal. Są osoby poszkodowane. Takie zgłoszenie otrzymał wczoraj dyżurny jarocińskiej komendy. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które miały na celu sprawdzenie przebiegu ewakuacji oraz wypracowanie odpowiednich metod współdziałania różnych służb, w przypadku wtargnięcia uzbrojonego napastnika do placówki oświatowej.

 8. Areszt dla bankomatowego włamywacza

  W poniedziałek do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych trafił 53-letni mężczyzna, który w miniony weekend próbował włamać się do dwóch bankomatów na terenie Jarocina. Sprawca usłyszał zarzuty usiłowania włamania, za co grozi mu do 15 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 9. Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu

  W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zatrzymali dwóch kierowców jadących pod wpływem alkoholu. Zatrzymani mieli od niemal 2 do 3 promili alkoholu w organizmie. Amatorzy jazdy na podwójnym gazie mogą trafić do więzienia nawet na 2 lata.

 10. Zatrzymani z promilami i pasażerami

  Obaj z dwoma promilami i z pasażerami. Pierwszy nie zapanował nad pojazdem. Uderzył w tył jadącego przed nim auta a następnie wjechał w pole. Drugi został zatrzymany w porę dzięki informacji uzyskanej od przypadkowej osoby. Teraz oboje odpowiedzą za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich także za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Bezmyślnym kierowcom grożą 2 lata więzienia.