KPP Jarocin

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Turniej powiatowy BRD rozstrzygnięty

  W Zespole Szkół nr 3 w Jarocinie odbył się finał powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu jarocińskiego, zwycięzcy etapów gminnych. Policjanci sprawowali nadzór nad przeprowadzanymi konkurencjami. Najlepsze drużyny pojadą na finał wojewódzki.

 2. Wspólne picie zakończone zarzutami uszkodzenia mienia

  Jarocińscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w Żerkowie uszkodzili zaparkowany na ulicy samochód osobowy. Za uszkodzenie mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dwoje zatrzymanych odpowie też za groźby karalne.

 3. Skradziony w Poznaniu, odnaleziony w Jarocinie

  Dzielnicowi z Jarocina, podczas obchodu rejonu służbowego, ujawnili samochód który kilka dni wcześniej został skradziony na terenie Poznania. Odnalezione przez nich audi wróci wkrótce do swojego właściciela.

 4. Chciał papierosa, trafił do aresztu

  Do 5 lat pozbawienia wolności przewiduje kodeks karny za przestępstwo spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Taki właśnie zarzut usłyszał 22-letni mieszkaniec Jarocina, który pobił w majowy weekend mężczyznę. Przestępstwa tego dokonał bo ofiara nie dała mu papierosa.

 5. Nietrzeźwi sprawcami dwóch kolizji

  Obaj na "podwójnym gazie", jeden z nich także z sądowym zakazem prowadzenia samochodów. Obaj wsiedli za kierownicę swoich samochodów i obaj spowodowali kolizje. Obaj też odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

 6. POLICJA ZWRACA SIĘ O POMOC W USTALENIU SPRAWCY KRADZIEżY ROWERU

  Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie zwraca się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciu. Wszyscy którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informację w prowadzonej przez funkcjonariuszy sprawie proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z jarocińską jednostką Policji

 7. Po służbie zatrzymał złodzieja

  Po raz kolejny mundurowi z Jarocina udowodnili, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. W środę, będąc w czasie wolnym od służby na zakupach z rodziną, jarociński funkcjonariusz podjął interwencję wobec sprawcy kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany po krótkim pościgu.

 8. Miał dwa promile, skasował dwa auta i płot

  Wypity alkohol z całą pewnością miał wpływ na to, że 46-letni kierowca fiata zderzył się z dwoma samochodami i zakończył podróż na ogrodzeniu posesji. Nieodpowiedzialny użytkownik czterech kół stracił prawo jazdy a podczas przymusowej wizyty w komendzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi do 2 lat więzienia.

 9. Piraci drogowi stracili prawa jazdy za prędkość

  Dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym przekraczali o ponad 50 km/h. Zostali namierzeni przez policjantów. Ci zatrzymali im prawa jazdy i nałożyli mandaty karne. Brawura czy zupełny brak wyobraźni?

 10. Uczniowie z jarocińskiej „mundurówki” na podium

  3 miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w jubileuszowym X Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile. Uczniowie z Jarocina byli najlepszą drużyną z Wielkopolski. X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.