KPP Jarocin

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymani z narkotykami dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Jarocińscy kryminalni zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie i udzielanie środków odurzających. Miejsce, w którym dochodziło do procederu, zostało wskazane przez obywateli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w kategorii „używanie środków odurzających”.

 2. Rozbójnik zatrzymany kilkanaście minut po ataku na kobietę

  Trzy miesiące aresztu tymczasowego za usiłowanie rozboju. To środek zapobiegawczy zastosowany wobec 26-latka, który z czwartku na piątek, używając siły, chciał wyrwać torebkę mieszkance Jarocina. Kobieta zdołała się obronić powiadomić policję. Kilkanaście minut później agresor został zatrzymany. Za usiłowanie rozboju grozi mu kara do 12 lat więzienia. Zarzut podżegania usłyszał jego 34-letni kolega.

 3. Młodzieńcza brawura i utrata praw jazdy

  Ona prawo jazdy miała niespełna dwa lata, on zaledwie miesiąc. Niewiele doświadczenia za kierownicą za to pełna brawura podczas jazdy. Mężczyzna miała 126 km/h na liczniku, kobieta nieco mniej. Z taka prędkością oboje pędzili w obszarze zabudowanym.

 4. Z promilami jechał autem po torach

  Alkohol często pobudza ludzką wyobraźnie, niestety często jej realizacja przynosi opłakane efekty. Tak było w przypadku 24-latka, który wsiadł do samochodu kolegi i pojechał na przejażdżkę. Zakończył ją na torach kolejowych. Był kompletnie pijany.

 5. Klasa mundurowa na zajęciach w komendzie Policji

  Jak wygląda struktura organizacyjna Policji, czym zajmują się policjanci poszczególnych wydziałów – o tym wszystkim dowiedzieli się uczniowie klasy I z przysposobieniem policyjnym na specjalnej lekcji w murach komendy. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć jedną z najnowocześniejszych strzelnic.

 6. Komendant wręczył uczniom certyfikaty

  Z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Jarocinie kadeci klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odebrali certyfikaty ukończenia szkolenia. Certyfikaty są uhonorowaniem 3-letniej nauki przedmiotów policyjnych.

 7. Areszt dla włamywacza do altanek

  Jarocińscy policjanci zatrzymali sprawcę włamań do altanek na terenie ogródków działkowych w Jarocinie. Łupem sprawcy padł różnego rodzaju sprzęt ogrodowy oraz wyposażenie altanek. Za swoje czyny zatrzymany odpowie przed sądem. Sprawca to recydywista - grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

 8. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 9. Nie zauważył auta przed sobą bo był pijany

  Wypity alkohol z całą pewnością zadecydował o tym, że 40-letni mężczyzna wjechał w tył jadącego przed nim citroena. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy a podczas przymusowej wizyty w komendzie usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi do 2 lat więzienia.

 10. Piękna i niebezpieczna

  Zalegający śnieg na chodnikach, dachach, zwisające sople. Piękny a zarazem niebezpieczny zimowy krajobraz. Policja przypomina że niedopełnienie obowiązku usuwania sopli i śniegu przez właścicieli budynków jest wykroczeniem. Wykroczeniem jest też ciągnięcie sanek za samochodem. Grozi za to 500 zl mandatu i punkty karne.